YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu sözler olay çıkartır...
Bu sözler olay çıkartır...
21 Aralık 2009 07:40
Bülent Arınç Emine Ayna için öyle sözler söyledi ki, yenilir yutulur cinsten değil... Ayna için yaratık diyen Arınç'ın işte o kavga çıkartacak sözleri...

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Patrikhane lideri kendisini ekümen olarak tanımlıyor. Biz kendisini ekümen olarak görmüyoruz. Türkiye'de Lozan Antlaşması ile birlikte azınlıklara geniş haklar tanınmıştır. Bu konuşma bence talihsiz bir konuşmadır." dedi.

Demokratik Açılımı istemeyen DTP'li Emine Ayna'ya da atıfta bulunan Bülent Arınç; "Hele bir kadın var içlerinde kahkaha atarak 'Açılım istemiyoruz' dedi. Çok garip bir yaratık. Allah akıl fikir versin." diye konuştu.

Bülent Arınç, İzmir'de Bayraklı Tepekule Kongre Merkezi'nde AK Parti İl Başkanlığının düzenlediği ''Ak Siyaset'' konulu konferansa katıldı. Arınç, girişte gazetecilerin Fener Rum Patriği Bartholomeos'un "Türkiye'de kendimi çarmıha gerilmiş gibi hissediyorum" açıklamasına; "Böyle bir suçlamayı kabul edemeyiz" şeklinde cevap verdi. Arınç sözlerini şöyle sürdürdü; "Fener Rum Patriği Bartholomeos'un bir gazeteciye verdiği demecinde, Türkiye'de kendisinin zaman zaman çarmıha gerilmiş yönündeki beyanlarını duyduk ve okuduk. Olaydan ötürü büyük üzüntü duyuyorum. Böyle bir suçlamaya müstahak değiliz. Türkiye'de Lozan Antlaşmasından kaynaklanan, azınlıklara tanınan haklar en geniş anlamda kullanılmakta. Bunun içinde Patrikane'de vardır. Böyle bir konuşmanın yapılmasını doğrusu çok yanlış ve maksadını aşan, talihsiz bir konuşma olarak nitelendiriyorum. Sayın Patrik de bu konuda bir açıklama yapacaktır. Patriğin şikayet ettiği konular ne ise, hükümet olarak üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Patriğin ifade ettiği şekilde bir baskı yoktur. Dolayısıyla da kendisinden en kısa zamanda bir açıklama bekliyorum."

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, konferansta yaptığı konuşmada ise ilk olarak AK Parti'nin kuruluş tarihini özetleyerek, partisinin bugüne nasıl geldiklerini anlattı. Arınç, "AK Parti kuruluşundan bu yana isminin hakkını veren politikalar izlemiştir. Türkiye'yi mafyalardan ve çetelerden arındırmıştır. Bugün Türkiye'de kimse mafya var diyemez. Bugün gelinen noktada ise 'Demokratik Açılım'a gidiyoruz. Bu konuda eleştiriler hakaret eder nitelik taşımaktadır. Attığımız her adımın hesabını verdik. Bu konuda da hesabımızı vereceğiz. Bizde çıkara dayalı siyaset anlayışı yoktur. Biz kimlik siyaseti yapan bir parti değiliz. Biz herkese eşit davranıyoruz. Kardeş kavgasına sürükleyen çetelere aman vermiyoruz." dedi.

Demokratik Açılım sürecinde siyasi partilerin tutumunu değerlendiren Arınç sözlerine şöyle devam etti: "Bu süreçte ne CHP ne de MHP bize yol gösterici olmamıştır. Ancak kuru muhalefet yapmışlardır. Daha sonra ise DTP'nin de açılım istemiyoruz açıklaması amaçları farklı ama aynı safta yer alan parti konumuna gelmişlerdir. Karşı olanlar nasıl bir araya geliyor anlamıyorum. DTP'den hele bir kadın var içlerinde kahkaha atarak 'Açılım istemiyoruz' dedi çok garip bir yaratık Allah akıl fikir versin. Sayın Bahçeli benim saygı duyduğum bir insan. Ama Temmuz, Ağustos'ta 'Gerekirse dağlara çıkarız' dedi, '50 sene de orada mücadele ederiz' dedi. Dağlara çıkmak ve mücadele. Bir baktık DTP'liler de dağlara çıkmaktan bahsediyor. İyi sen çık, zaten dağlardasın. Başkaları niye dağa çıkmak istiyor, ona hayret ediyorum. Dağa çıkmak yok, dağa çıkmanın önüne geçeceğiz. Dağa çıkanları indireceğiz.''

Günlerdir kamuoyunu meşgul eden Tekel işçileri hakkında da açıklamalar yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç sorunu çözüme kavuşturacaklarının mesajını verdi. Arınç, "Tekel İşçileri bizim kardeşlerimizdir. Özelleştirme sebebiyle iş anlaşmaları askıya alınmıştır. Bu konuda hükümet olarak bir iyileştirme yapacağız. Ancak Tekel işçisi kardeşlerimiz yürüyüşler düzenleyerek bizi ve hükümetimizi eleştiri yağmuruna tutarsa; gürültüye de pabuç bırakmayız." ifadelerini kullandı.

ÜÇÜDE 367 AKİBETİNE UĞRAYACAK AZ KALDI !
 // Bayram TUNA
Milletimizin ezici çoğunluğu siyasetçileri tanıyor ve kimin neyaptığınıda çok iyi biliyor, birisinin dediği gibi "peynir ekmekle yemişler" anlayışında olanlar, onlar gibi silinecekler.Hiç kimse artık yemiyor!Bülent Bey doğruya bir şey olmaz,onlar hırçınlaştıkça sermayeyi bitirdiler, bedelinide ödeyecekler.Çünki artık kriz çıkıyor, her kesimi etkiliyor "yılan"ve"koyun"dönemide geçti,artık en küçük bir olumsuzluk toplumun tamamını etkiliyor,bindiği ...
21 Aralık 2009 10:10
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler