YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu sözler kavga çıkarır!
Bu sözler kavga çıkarır!
25 Ocak 2010 20:39
CHP Grup Başkan Vekili Anadol'dan ağır sözler.

Uğur Mumcu anısına düzenlenen "Edebiyat, Tarih ve Polikita" konulu bir söyleşi için Muğla'ya gelen CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol, tartışma meydana getirecek değerlendirmeler yaptı. Söyleşi öncesi CHP İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Anadol, burada yaptığı konuşmada, adı "Kafes" darbe planına karışan Koramiral Kadir Sağdıç'ı övdü, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i bölücü ve ajan olmakla suçladı.

Koramiral Kadir Sağdıç'a övgüler yağdıran Kemal Anadol, "Şimdi mesela İzmir'de Güney Deniz Saha Komutanı var. Kadir Sağdıç. Koramiral. Foça'da garnizon komutanıyken ahbaplığım vardı. Adam Amerika'da ekonomi doktorası filan yapmış entelektüel bir adam. Otursun sosyal demokrasiyle ilgili dört saat konuşur. Böyle bir değerli adam. Bütün bahriye camiası geleceğin Deniz Kuvvetleri Komutanı diye bakıyor. Çünkü bir Güney Deniz Saha Komutanlığı var, bir Kuzey Deniz Saha Komutanlığı var. Ondan sonra donanma komutanı oldunmu kuvvet komutanısın. Şimdi onu o Kafes'in içine karıştırmışlar. Zekeriya Öz, 'Gel, ifade ver.' diyor. Neden? Önünü kesecekler. Deniz kuvvetleri komutanı olmasın. Nerede böyle seçme amiral, general var, hepsini abuk sabuk senaryolarla karalamak istiyorlar. Karalayarak terfi etmelerini önleyecekler." şeklinde konuştu.

"Balyoz" darbe planına da değinen CHP Grup Başkan Vekili, bu planın, Anayasa Mahkemesi'nin, askerlerin sivil mahkemelerde yargılanması hakkındaki kanun hakkındaki kararını açıklamasından bir gün önce ortaya çıktığına dikkat çekti. Anadol, "Bir gün evvel Balyoz planı açıklanıyor. Belirli bir merkezden üretiliyor bu iş." dedi.

Dünya ve Türkiye'deki konjonktürün darbe yapmaya müsait olmadığını belirten Anadol, şunları kaydetti: "Boyuna askere çatarak prim elde edecekler, mağduru oynayacaklar. Onu da aştı inşallah şimdi. İkinci aşama başka. Biz, dün, bugün, elbette yarın militarizme karşıyız. Militarizme karşı olmak başka. Militarizm askerlerin ülkeyi yönetmesi demek, askeri yönetim demek. Ama askere karşı olmak başka. Bunlar askere karşı. Hangi ülkenin askeri yok yav. Fransa'nın mı ordusu yok? İngiltere'nin mi yok. Ekim devrimi oldu Sovyetler Birliği'nde önce Kızıl Ordu'yu kurdular. Ordusuz devlet olur mu yav."
Hükümetin Anayasa değişikliği için gerekirse referanduma gideceğini açıklamasına da tepki gösteren Kemal Anadol, "Referandum sıkıntı. Yaparlarsa, 'Ben yokum' mu diyeceksin. Bütün gücünle cephe oluşturacaksın." diye konuştu.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in TEKEL işçileriyle ilgili açıklamasının hatırlatılması üzeren Adadol, "O herif hem bölücüdür hem şeriatçıdır. Hem de entelijiyans servisindendir. İngiliz vatandaşı yav." ifadelerini kullandı. CİHAN

ZIRVANIN TEVİLİ OLMAZ AMMA SABREDEMEDİM !
 // BATUHAN
Sn:Anadol Denizin oy kaydırma aracıdır,o kelamettikçe oklar ıskalıyor ve hedefteki Sarıgül'ler açıyor,bu tip adamla CHP en kısa zamanda AKP'ye muhalif olmak şöyle dursun kendilerini bitirmek için bulunacak cinsten bir mucid değil,bü tür siyasetçiye CHP nin çok ama çok ihtiyacı var.Deve kuşu olmayı sizin taban size soracak nabız aracı Anadol,kaliteli siyaset yapta aldığını Millete helal ettir,parlementoda bağırmakla bu işler yürümez CHP bitmek üzere !...
25 Ocak 2010 22:59
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler