YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bu sorulara cevap aldıktan sonra Fırat ile tartış
"Bu sorulara cevap aldıktan sonra Fırat ile tartış
"Bu sorulara cevap aldıktan sonra Fırat ile tartış
23 Eylül 2008 / 17:08 Güncelleme: 23 Eylül 2008 / 00:00

CHP'li Kılıçdaroğlu, AK Parti'li Fırat'ı Perşembe günü Uğur Dündar'ın yöneteceği canlı tartışma programına çağırdı.


Kılıçdaroğlu, dün de Fırat ile canlı yayında tartışabileceğini, söylemiş ancak daha sonradan bundan vazgeçmişti.


TBMM'de bir basın topantısı düzenleyen Kemal Kılıçdaroğlu, dün yaptığı basın toplantısında AK Parti Genel Başkan Yardımıcısı Dengir Mir mehmet Fırat ile canlı yayında tartışmaya açık olduğunu söylediğini hatırlattı. Bu tartışmadan önce Başbakan Erdoğan ve Dengir Fırat'a bazı sorular sorduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, bu sorulara cevap aldıktan sonra canlı yayında tartışmaya hazır olduğunu söylediğini kaydetti.


Dergir Fırat'ın bugün yaptığı basın toplantısında Meclis'te tüm medyanın önünde bir televizyoncunun yöneteceği bir tartışmaya girmeyi kabul etmeyeceğini açıkladığını dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu, Fırat'ın kendisinin dün yaptığı öneriyi 'aptalca' bulduğunu ifade ettiğini hatırlattı.


Politikacıların söylemleri ve eylemleri ile özellikle gençlere örnek olmaları gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, Dengir Fırat'tan 'Baron' diye söz etti. Kılıçdaroğlu, "Sayın Baron konuşurken, beyni ve ağzı küfür ve hakarete koşullanmış durumda. Küfür ve hakaret, zavallılığın, çaresizliğin, paniğin bir göstergesidir. Bunu özellikle Sayın Fırat'a hatırlatmak isterim." diye konuştu.


Kemal Kılıçdaroğlu, dün Başbakan Erdoğan ve Fırat'a sorduğu 3 sorundan ikisine Fırat'ın cevap vermeye çalıştığını, ancak üçüncü sorusuna hala yanıt alamadığını ifade etti. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: "Üçüncü sorumu yeniliyor ve Sayın Mir Mehmet Dengir Fırat'a bir gün daha süre veriyorum. Sayın Dengir Mir Mehmet Fırat, sizin iftira attığınızı Sayın Başbakan'ın, yani Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla kanıtlarsam, ne yapacaksınız? Televizyonlara çıkıp 'ben müfteriyim' diye açıklama yapacak mısınız?


Çarşamba gününe kadar yanıt gelmezse, Sayın Dengir Fırat'ı Perşembe günü saat 14.30'da burada Sayın Uğur Dündar'ın yöneteceği bir canlı yayında bekleyeceğim. Sayın Dündar'ı önerme gerekçemiz, 40 yıllık basın ve televizyon deneyimini yanında, tarafsızlığına inandığımız içindir. Şayet Sayın Fırat bu önerimize 'evet' diyorsa, Perşembe günü burda, yani milletin Meclis'inde olur."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler