YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu soru Baykal'ı güldürdü
Bu soru Baykal'ı güldürdü
21 Kasım 2010 14:39
Eski CHP lideri Deniz Baykal, Ordu'da il binasını ziyaret etti. CHP'nin cumhuriyet projesinin uygulayıcısı olduğunu belirten Baykal, "Genel seçimlerde aday mısınız?"sorusuna gülerek yarına çıkılabileceğinin garantisinin olmadığını söyledi.

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin Ordu il binasını ziyaret etti. Giresun'dan Ordu'ya gelen Baykal, partililer tarafından il binasının önünde karşılandı. CHP'li kadınların çiçek verdiği Baykal tek tek partililer ile tokalaştı. Parti binasına geçen Baykal, CHP'nin alelade bir parti olmadığını söyledi.

CHP'nin yaptığı muhalefetin de başka partilerin yaptığı muhalefete benzemediğini belirten Baykal, "Bir demokraside muhalefet de şerefli bir görevdir. Ancak CHP'nin yaptığı bir başka şeydir. Onun için CHP'nin aldığı oy oranı ne olursa olsun bu konuda CHP'nin de fikri alınmadan olmaz denir. CHP cumhuriyet projesinin uygulayıcısıdır, savunucusudur. Aman bundan vazgeçmeyelim. Bizim ilkelerimizi biz bize yük görmeyelim. Biz bunlardan vazgeçersek başarırız sanmayalım. Bunun CHP'ye zararı olduğu gibi Türkiye'ye daha da ötesi dünyaya zararı olur." dedi.

Baykal, böyle bir tehlike olduğu için bunları söylemediğini ama zaman zaman bunu ifade etmekte fayda olduğunu dile getirdi. Bu sözleri ile parti yönetimini de kastetmediğini aktaran Baykal, herkesin, ilkelerden vazgeçilmeyeceğini, o ya da bu giderse partinin oylarının patlama yapmayacağını bilmesi gerektiğini vurguladı.
 Baykal, "Genel seçimlerde aday mısınız?" sorusunu gülerek karşılarken, hiç kimsenin yarına çıkılacağına dair bir garantisinin olmadığını söyledi. Ancak bu sırada partililerden "Herhalde aday" sözleri duyuldu.

Baykal, füze kalkanı anlaşması hakkında da muhalefete kapsamlı bir bilgi verilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Cihan

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler