YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bu seyyah, durmayı ve susmayı ne zaman deneyecektir?"
"Bu seyyah, durmayı ve susmayı ne zaman deneyecektir?"
18 Nisan 2015 22:32
MHP'den yapılan açıklamaya göre Bahçeli, Twitter'dan yayınladığı mesajında, baharın uyanış ve diriliş olduğunu belirterek sonbaharın ağaçların göç mevsimi, kışın ise sükut dönemi olduğunu ifade etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Havalardan inmeyen, yabancı diyarlardan gelmeyen 17-25 rumuzlu kişi millete ne kazandırdı? Bu kişiye Gulliver desek itiraz edecektir, Marco Polo'ya özeniyor desek karşı çıkacaktır, İbn-i Batuta'yı örnek alıyor desek ilgim yok diyecektir" değerlendirmesini yaptı.

"Peki, huzur göçerse, şeref ve haysiyet gömülürse, hal nice ve nasıl olacaktır?" diyen Bahçeli, güzel bir davranışın, doğru bir sözün petekten damla damla sızan bala benzediğini söyledi. Dürüst ve samimi bir mizacın ruha lezzet kattığını, yüreğe heyecan verdiğini anlatan Bahçeli, şöyle devam etti:

"Sahte, sanal, yalancı ve yapmacık yüzlerin milliliği, millilik istismarı söğüt ağacından meyve ummak kadar abestir, zaman ve emek israfıdır. Toprak çölleşirse çare sudur. Çimenler, çayırlar kurursa çözüm yine sudur. İrade kuruyup milli duygu ve aidiyet çatlarsa deva yoktur. Hazreti Mevlana, 'Gülün dibindeki toprak gül kokar' der. Ya rüşvetin, ihanetin, rezilliğin duldasında boylu boyunca uzanıp yatanlar ne kokar? Yeni Türkiye sözleşmesi yapıyorlar, yeni yargı stratejisiyle göz boyuyorlar. Geziyorlar, eğleniyorlar, yiyorlar, içiyorlar, haramdan harcıyorlar. Malum çevreler aldatıyor, saptırıyor, ahlaktan sapıyor; insaniyet, hamiyet ve adalet inkarıyla yozlaşmanın dipsiz kuyusuna iniyorlar. Millilik edebiyatı yapan yurtsuzlar, Oslo-Kandil-İmralı arasında mekik dokuyorlar, yeni ihanet seferleri için gece gündüz mil topluyorlar. Milliliğin görkemli bahçesinde dal olamayanlar, terörün ve bölücülüğün pis kokan koruluğuna bekçi durmaya özeniyorlar. Vah zavallılar!"

Nihat Asya'nın, "Vazoyla saksının farkını sen söyleme, çiçeklerden sor" sözlerini aktaran Bahçeli, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Kim milli, kim müptezel bırakalım da millet söylesin. Dil ile söylenen kalben tasdik edilmezse kalben haykırılan insanı halden hale sokamazsa her söz boş olacak, her ifade riyayla anılacaktır. Bıktırırcasına konuşanlar, garezle dolup taşanlar, harıl harıl dolaşanlar, dolandıranlar ve dolaşıklar Türkiye'nin baharını çoktan kışa çevirdiler. Bunlar, bir bakıyorsunuz sülalesiyle uçakta, bir bakıyorsunuz efradı ve yalakalarıyla bisiklet üzerinde. Millet düşüyor, bunlar biniyor. Yetkilerini çiğneyip hukuku karartanlar, helali öğütüp haramı yüceltenler millet kesesinden seyahati marifet ve kabiliyet sayıyorlar."

Evliya Çelebi'nin "Seyahat ya Resulullah" dedikten sonra 51 yıl boyunca gezip dolaştığını, geriye muazzam bir eser ve hatıra demeti bıraktığını belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

"Havalardan inmeyen, yabancı diyarlardan gelmeyen 17-25 rumuzlu kişi millete ne kazandırdı? Bu kişiye Gulliver desek itiraz edecektir; Marco Polo'ya özeniyor desek karşı çıkacaktır; İbn-i Batuta'yı örnek alıyor desek ilgim yok diyecektir. Kendisini ve yedi sülalesini gezdiren, uçuran, gün aşırı konuşup sinirleri bozan bu seyyah durmayı ve susmayı ne zaman deneyecektir? Altın kaçakçıları heveslenmesin, fakat söz gümüşse sükut altındır. Taş yerinde ağırdır. Ağır taşı ne yel alacak ne de sel kaldıracaktır. Cesaret ve gayretle bozgun kervanı dağıtılacaktır. Dua ve destekle kötü kalpliler, kandan ve menfaatten beslenenler yenilecektir. Umuda az kaldı, hilalin aydınlığına ramak kaldı; Yarabbi bize milletimizin zafer günlerini müyesser eyle, himmetini üzerimizden esirgeme."

 

AA

Etiketler: ,
17:54
 // Gercek Mhpli
Butun ulkucu kardeslerimi gercek yerleri olan BBP VE SAADET İTTİFAKİNA DAVET EDİYORUM.Bu bahceliye bir ders verme zamani geldi.Tipki 2002 yilindaki secimlerde oldugu gibi.Artik Millet sahte Ulkuculerden bikti.Bu koltuk sevdasina gereken cevap biran once verilmeli...
19 Nisan 2015 17:54
07:50
 // Ahmet
Artık ağır hakaretlerini duymak istemiyoruz senin plan projen yokmu neden açıklamıyorsun bağırarak çağırarak iktidar olunmaz....
19 Nisan 2015 07:50
22:47
 // ali
Sen nezaman koltugu birakirsan o zaman.cunku turkiye sizlere emanet edilmeyecek kadar degerli.ey bahceli senide biliriz.yalandan bagirma cagirma iktidarinda biliriz senin yeni gelin gibiydin el pence divan.biz millet olarak daha o gunlere donmek istemiyoruz.ey bahceli ve chp yillarca kardesi kardese dusman ettizniz.nice ocaklari sondurdunuz dava dava diye sag sol simdi birlestiniz birde bu millet oy istiyorsunuz.sizlerede oy verenler olacak yazik ey millet eskiyi hatirlayin ona gore oyunuzu kullanin.istikrarmi. kuvalisyonmu...
18 Nisan 2015 22:47
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler