YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu sefer de Osmanlı'ya hakaret ettiler!
HDP, Çanakkale zaferinin 100. yılı münasebetiyle yayınladığı mesajda dönemin Osmanlı hükümetini "kukla" olmakla suçladı.
Bu sefer de Osmanlı'ya hakaret ettiler!
18 Mart 2015 / 17:33 Güncelleme: 18 Mart 2015 / 17:40

Çanakkale zaferinin 100. yılının kutlandığı bugün HDP'den gelen zafer mesajı tartışmaya yol açacağa benziyor. HDP, verdiği mesajda dönemin Osmanlı yönetimini açıkça "kukla" olmakla suçladı.

"Osmanlı Çanakkale'de kuklaydı"

Eş Başkanlar Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın adıyla yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi:

"Dönemin Osmanlı Hükümeti, büyük paylaşım savaşlarının ilki olan 1. Dünya Savaşı'nda kaderini Alman emperyalizminin kaderine bağlayarak büyük bir felakete yol açtı ve insan kıyımında kendine düşen rolü oynadı. Bir yandan Çanakkale'de, İngiliz ve Fransız işgal girişimine imparatorluğun bütün topraklarından getirilen her dinden ve dilden vatandaşlarının oluşturduğu savunma siperleriyle karşı koyarken, diğer yandan Rus Çarlığı'na yönelik Alman hamlelerinin kuklası olmaktan sakınmadı.

En önemli miras omuz omuza durmak

100 yıl önce bu topraklarda omuz omuza kahramanca savaşıp, yanyana toprağa düşen, Türk, Kürt, Ermeni ve diğer farklı Anadolu halklarından bize kalan değerli miras, onurlu bir yaşam için omuz omuza durabilme halidir."

BİR DUÂ (2)
 // Halîme Gözüpek
İLaHİ !
Ceddime, Milletime ve Devletime saldıran toplumsal hırlaşıKöpekleri'nin şerrinden bizleri koru Ya RABBİ!...
19 Mart 2015 Perşembe 01:21
Çarpıtmayalım
 // Kadir
Şu sözlerinde sonuna kadar haklı ne işimiz vardı bizim 1. dünya savaşında??? Balkan savaşlarından sonra ordumuz neredeyse tamamen dağılma noktasına gelmiş, ekonomimiz felç olmuş durumda biz Almanya'nın peşinden maceraya atılıyoruz......
18 Mart 2015 Çarşamba 22:27
gündüzbey
 // izler önce bi boy abdest´di alin
...ondan sonra tövbe edip iman´a gelin ondan sonra anli.sanli vede serefli ecdadimiz osmanliyi agziniza alin......
18 Mart 2015 Çarşamba 19:09
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler