YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu oyunu her birlikte bozacağız
Başbakan Erdoğan, 'Medyaya gizlilik kaydı olan evrakları servis yapmak suretiyle, masum insanları lekeleme gayreti içerisinde olan yargı mensupları var' dedi.
Bu oyunu her birlikte bozacağız
28 Aralık 2013 / 15:35 Güncelleme: 28 Aralık 2013 / 16:55

Başbakan Erdoğan, Manisa’da Cumhuriyet Meydanında düzenlenen toplu açılış töreninde halka hitap etti. 17 Aralık operasyonun sadece AK Parti’yi hedef almadığını, milleti de hedef aldığını vurgulayan Erdoğan, “Çünkü Türkiye büyüyor, millet güçleniyor” dedi. Erdoğan, “Çok ciddi bir iftira kampanyası var. Maalesef devletin içinde yapılaşmaya giden bir örgüt, çete de var. Bunlar mahremiyet diye bir şey tanımıyor; izlemek, dinlemek, hepsi var” diye konuştu.

Savcı Muammer Akkaş ve HSYK’yı eleştiren Başbakan Erdoğan, “Hiçbir savcı medyayla görev paylaşımı yapamaz. Hemen yandaş medyalar o malum savcıya sahip çıkıyor… Üniversite yıllarımızda marjinal örgütlerin militanları gibi çıkıyor bildiri dağıtıyor. Sen kime hizmet ediyorsun? Suç duyurusu yapıyorum; nereye: HSYK’ya. Bakalım ne yapacak? HSYK da adli kollukla ilgili olarak Danıştay’daki süreci etkiledi. Dürüst hareket etmedi. Bunu yapamazsınız” ifadelerini kullandı.

"Bütün yargı mensuplarını tenzih ediyorum, ama bunların dışında maalesef belli bir örgüt anlayışı içerisinde, görev alanının dışına çıkmak suretiyle, bazı medya gruplarını da yanına alarak, medyaya gizlilik kaydı olan evrakları servis yapmak suretiyle, masum insanları lekeleme gayreti içerisinde olan yargı mensupları var" diyen Erdoğan adaletin tecelli edeceğine inandıklarını anlatarak, “Hak er veya geç yerini bulacaktır. Biz bu makamlarda faniyiz. Baki olan Allah’tır. Baki olan hizmettir, eserdir” dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler