YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bu oyuna gelmeyelim"
"Bu oyuna gelmeyelim"
04 Haziran 2013 15:23
AB Bakanı Egemen Bağış, Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylara ilişkin, "Bu oyuna gelmeyelim, bu tuzakları hep beraber bozalım” dedi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkçe Olimpiyatları'na katılmak üzere Türkiye'ye gelen yabancı öğrencileri AB Bakanlığında kabul etti.

Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylara ilişkin değerlendirmesi sorulan Bağış, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın konuyla ilgili açıklama yaptığını ve herkese gerekli mesajları verdiğini söyledi.

“Maalesef iyi niyetli insanların vermek istedikleri mesajlarla kötü niyetli insanların istismar etmeye çalıştıkları ortam iç içe karışmıştır” ifadesini kullanan Bağış, şunları kaydetti:

“Türkiye bugüne kadar çok büyük zorlukları atlatmış güçlü bir ülkedir. Türkiye, güçlü bir hükümeti olan bir ülkedir. Türkiye, emin ellerdedir. Ondan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Sayın Başbakanımızın önderliğinde biz bu sorunları da inşallah en iyi şekilde atlatacağız ve Türkiye çok daha aydınlık yarınlara doğru ilerleyecek. Büyüyen Türkiye’yi küçültme çabası içerisinde olan birtakım mihrakların bu fitne çabalarına hiçbir şekilde prim verilmez.”

Oyuna gelmeyelim, tuzakları bozalım

Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğinin altını çizen Bağış, “Türkiye, tarihinin ekonomik olarak en güçlü dönemini yaşamaktadır. 40 yıllık bir belayı başımızdan defettiğimiz çözüm süreci başarılı bir şekilde yürütülmektedir. Türkiye’nin kendi sorunlarını çözebilmesi açısından attığı bu adımlardan rahatsız olan çevreler olabilir” diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın açıklaması çerçevesinde, herkesin biraz daha hassas davranmasını temenni eden Bağış, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Herkes kendi vermeye çalıştığı mesajı vermiştir. Artık hepimizin işimize, gücümüze, huzurumuza, istikrarımıza, kardeşliğimize, çözüm sürecimize, ekonomik kalkınmamıza yeniden odaklanmamızın vakti gelmiştir.

Bütün vatandaşlarımızdan itidal beklentisi içinde olduğumuzu özellikle vurgulamak istiyorum. Bu oyuna gelmeyelim, bu tuzakları hep beraber bozalım.”

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler