YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu oturum Bahçeli'yi kesmedi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, demokratik açılımın ne olduğunu anlayabilmek için bir kez daha toplantı yapılması gerektiğine yönelik çağrı yaptı. AK Parti yönetiminden cevap geldi.
Bu oturum Bahçeli'yi kesmedi
13 Kasım 2009 / 20:47 Güncelleme: 13 Kasım 2009 / 20:51

AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, , “Sayın Bahçeli kara propaganda yapmazsa, eğer somut önerileri olursa biz yeni bir görüşme yapmaya hazırız” dedi.

Canikli, Genel Görüşme'nin ardından MHP Lideri Bahçeli’nin açıklamalarını değerlendirdi.

Canikli, “Sayın Bahçeli, uzun süreden beri kabul edilmesi mümkün olmayan, gerçeği yansıtmayan çok ağır hakaretlerde bulundu. Sayın Başbakan, partimize ve bütün milletvekillerimize. Gerçeği yansıtmayan sadece kara propaganda yapıyor. Sayın Bahçeli MHP ve CHP, şu ana kadar herhangi bir fikir, somut öneri ortaya koymadılar. Katkı sağlayıcı hiç bir şey söylemediler. Sadece hakaret ettiler. Eleştirebilirler ama, hakaret içermeyen eleştiriler olabilir” dedi.

Genel Kurul’da Hükümet ve parti temsilcilerinin konuşmalarında sadece gerçekleri ortaya koyduğunu kaydeden Canikli, gerçeği yansıtmayan bir iddiada bulunmadıklarını dile getirdi. Muhalefete yönelik herhangi bir iftira ve hakarette bulunulmadığını belirten Canikli şöyle dedi:

“Bizim adamızdaki fark bu. Sayın Bahçeli ve MHP gerçek anlamda konunun tartışılmasını istiyorsa; samimiyetle ve kendi var ise önerilerini ortaya koymak istiyorlarsa biz her zaman hazırız. Bu şartla. Kendi önerilerini de ortaya koyacaklarsa, hazırız. Ama kara propaganda yapacaklarsa samimi fikirlerini ortaya koyacaklarsa sadece Meclis çatısı altında değil her yerde buna hazırız.” (ANKA)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler