YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu operasyon hükümete karşı yapılmıştır
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Çarşamba Havalimanı'nda kendisini karşılamaya gelen partililere seslendi.
Bu operasyon hükümete karşı yapılmıştır
21 Aralık 2013 / 12:16 Güncelleme: 21 Aralık 2013 / 13:26

Başbakan Erdoğan, "Endişeniz olmasın dik duruyoruz, dik duracağız, diklenmeyeceğiz. dedi.

"Bu operasyon hükümete karşı yapılmıştır"

Başbakan Erdoğan: "Son günlerde olan olaylar, uluslararası boyutu olan, ulusal boyutta maalesef yerel taşeronları olan bir operasyondur. Bu operasyon Hükümete karşı atılmış bir adımdır. Ama bundan öte uluslarası ve artı ulusal boyutu olan bir operasyondur. Biz bundan yılmayacağız. Çünkü salt AK Parti'nin güçlenmesinden değil aynı zamanda Türkiye'nin güçlenmesinden rahatsız oluyorlar."

Eğer çete arıyorsan sen kendi içinde ara

Başbakan Erdoğan: "Anamuhalefetin genel müdürü çıkmış diyor ki çetelerden bahsediyor, eğer çete arıyorsan sen onu kendi içinde kendinde ara, genel müdürlük yaptığın dönemler dahil, Rahşan affıyla kurtuldun.CHP demek kirlilik demektir. CHP demek bu ülkeyi karanlıklara götürmek demektir."

Üstümüze düşeni yaparız

Başbakan Erdoğan: "Hukuka yansıyan olay hukukta karşılığını bulur zaten. Bizim meselemiz hukukun çalışmasıdır, hukukçuların da hukuka saygılı hareket etmesidir, güdümlü hareket etmesi değil. Güdümlü hareket ettikleri zaman kusura bakmasınlar, biz siyasetçiler olarak üzerimize düşeni her zaman yaptık, bundan sonra da yapmaya devam ederiz."

"Büyükelçiler bazı provokatif eylemlerin içerisine giriyorlar"

Başbakan Erdoğan: "İşte son günlerde bakınız çok enteresan, büyükelçiler bazı provokatif eylemlerin içerisine giriyorlar. Ben onlara da Samsun'dan sesleniyorum, işinizi yapın. Eğer görev alanınızın dışına çıkarsanız bu hükümetlerimizin yetki alanında olan yere kadar gider. Biz sizleri ülkemizde tutmaya da mecbur değiliz. Eğer sizin ülkelerinizde de bizim büyükelçilerimiz bu tür oyunların içerisine giriyorsa siz bize haber verin, sizin göndermenize gerek yok biz alırız."

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- Yolsuzlukların olduğu bir ülkede siz milli geliri 3 kat artırabilir misiniz?

- Yargının bir mensubu yürütmeye alışılmışın dışında yasalara aykırı olarak emir talimat baskı yapamaz. 

- Eğer yargıyı yönlendirmeye çalışırsanız biz de üzerimize düşeni yapacağız.

-Muhalefet bitip tükenmiş. Karşımızda sıkı muhalefet olsa Türkiye çok daha farklı yürür.

- Başbakan Erdoğan: "İster yürütme olsun ister yargı olsun ister partimizin mensubu olsun gereği neyse biz bunu yaparız, AK Parti, bozulmuş çarkları düzeltmeye geldi bu ülkede."

13:21
 // ŞEYTAN AYRINTILARDA GİZLİ
Dedim, bir de şu takkelilerin kanalını açayım, belki adamların haklı bir yanı vardır, onları da dinleyeyim. Bugün tv de, bir açıkoturum vardı öğlene yakın. Birkaç cilalı yorumdan sonra, ismini bilmediğim bir yazar, bilmeden bir itirafta bulundu. ''Eskiden, her kötülüğün sebebini, Yahudiler yaptı diyenler, bugün cemaat'ten biliyorlar'' Ayrıntıya gel! Ne demek bu? ''Şimdiye kadar, İsrail'e atılan iftiralar, bu sefer de, cemaat'e atılıyor'' anlamı çıkmıyor mu? Enayi değiliz, bir kaç saf ve temiz müslümanı kandırabilirsiniz ama, daha önce şeytan ile dost olup, kavga eden birini asla! Eski kulağı kesiklerdeniz annadınmı....
21 Aralık 2013 13:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler