YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bu milletin 90 yıllık tüm birikimini sattın"
"Bu milletin 90 yıllık tüm birikimini sattın"
08 Haziran 2013 17:51
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylara ilişkin, "Özgürlük anlayışı, demokrasi arayışı, hak arayışı, mücadele böyle olmamalı" dedi.

İnce, Bandırma'da bu yıl 24'üncüsü düzenlenen "Uluslararası Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali" kapsamındaki "Siyaset ve İleri Demokrasi" başlıklı panelde, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylarda küfür edenlere, kamu malına zarar verenlere, cam çerçeve indirenlere katılmadığını söyledi.

Özgürlük ve demokrasiyi kazanmanın medeni yolları olduğunu belirten İnce, şöyle devam etti: "Özgürlük anlayışı, demokrasi arayışı, hak arayışı, mücadele böyle olmamalı. Bunu doğru bulmuyorum. Fakat iki cam çerçeveyi 'kamu malı', 'kamu zararı' diye konuşan medyaya şunu söylüyorum. 'Bu AKP, İngiliz şirketlerine 500 milyon dolar vergi affı çıkarırken kamu zararı yok muydu  TÜPRAŞ'ın hisselerini satarken kamu zararı yok muydu  Bir şirketi özelleştirecekler, o tesisin kasasında para unuttular, o da kamu zararı değil mi  TEKEL'i sattın, SEKA'yı sattın, bu milletin 90 yıllık tüm birikimini sattın...

Bunlarda kamu zararı yok muydu ' Orada kimsenin aklına kamu zararı gelmedi, çocukların kırdığı iki cam herkesin aklına kamu zararı olarak geldi." Panele, CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Bandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel, Gazeteci Mustafa Mutlu ile vatandaşlar katıldı.

 

AA

hangi birikim
 // ismail kus
muharrem !
kendini , chp secmenini kandirma.
90 yillik birikim diyorsun,hangi birikim.
birikim henüz 2002 bu yana oldu.
ama sizin basiretiniz kapali oldugundan , bunu göremiyorsunuz.
kendinizi avutuyorsunuz ve chp secmenini de hep enayi yerine
koyuyorsunuz.
artik kendinize gelin,partinizi en iyisi feshedin,ama sakin akp,ye gecmeyin,artik bu milletin yakasindan düsün,köstek olmayin yeter.
akp,nin siyaseti 76 milyon,a yeter.
...
09 Haziran 2013 Pazar 01:32
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler