YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu Meclis'te lokanta ve kuaförden iyi çalışan birim yok
Bu Meclis'te lokanta ve kuaförden iyi çalışan birim yok
11 Nisan 2013 13:34
CHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi, Meclis İçtüzüğü'nün ve parlamentonun işleyişinin baştan sona yanlışlıklarla dolu olduğunu öne sürerek, "Bu Meclis'te lokantadan, lostra salonundan ve kuaförden iyi çalışan birim yok" dedi.

Ekşi, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, daha önce verdiği TBMM İçtüzüğü Teklifi'ne değindi.

Yürürlükteki İçtüzüğün 3-5 maddesi değiştirilerek ıslah edilemeyeceğini belirten Ekşi, mevcut kanun yapma şeklinin Meclis'e uygun olmadığını söyledi.

Ekşi, Meclis Başkanlığı'nın gündemini takip etmeyen bir çalışma düzeni olduğunu, kanun görüşmelerinde konuyla ilgisi olmayan konuşmaların yapıldığını, grup önerilerinin görüşülmesiyle boşa zaman harcandığını ifade etti.

Parlamento gündemine gelen bir konu görüşülürken, o konu üzerinde konuşmalar yapılması ve görüşlerin ortaya konulması gerektiğini dile getiren Ekşi, gündemi izleyenlerin de böylece bir noktaya gelebileceğini söyledi.

Başkanvekillerinin konuyla ilgisi olmayan konuşma yapan milletvekillerini uyarmadığını da belirten Ekşi, "Bu, Meclis'i parlamento olmaktan çıkaran bir uygulama. Böyle bir işleyiş a'dan z'ye yanlış. Öteki birimlerin hakkını yemeyeyim, onlar da doğru dürüst çalışıyor ama bu Meclis'te lokantadan, lostra salonundan ve kuaförden iyi çalışan birim yok. Parlamenterlerin yaptığı işlerde doğru dürüst bir şey yok desem doğrudur" diye konuştu.

Oktay Ekşi, dünyanın hiçbir ülkesinde siyasi partilerin grup toplantılarının açık yapılmadığını da anlatarak, "Bizde salı günleri sloganlar atılıyor. Grup toplantıları, liderlerin birbirine alabildiği kadar ağır şekilde saldırdığı ve o nedenle siyasetin gerilimini en üst noktaya çıkardığı araç haline geldi" dedi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler