YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bu meclis anayasa yapamaz"
"Bu meclis anayasa yapamaz"
26 Mart 2010 15:14
DSHP Genel Başkanı Rahşan Ecevit hükümetin hazırladığı anayasa değişikliği paketiyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada değişikliklerin uzlaşma çerçevesinde olması gerektiğinin altını çizdi.

Demokratik Sol Halk Partisi (DSHP) Genel Başkanı Rahşan Ecevit, ''Yeni anayasa gerçek ve katılımcı demokrasiyi, hukuk devletini, ülke bütünlüğünü ve ulusal birliği, inançlara saygılı laiklik düzeni, insan hak ve özgürlüklerini sağlam güvencelere bağlamalıdır'' dedi.

Ecevit, yaptığı yazılı açıklamada, DSHP'nin demokrasiye gerçeklik ve işlerlik kazandırmak için toplumsal uzlaşmaya dayalı yeni bir anayasa hazırlanması gerektiğinde ısrarlı olduğunu belirtti.

Seçim sisteminin adilleştirilmesi ve sürekli kılınması konusunda da ısrarlı olduklarını ifade eden Ecevit, ''AKP iktidarının ve bu Meclisin anayasa değişikliği yapma yeterliliğinin nitelik olarak olmadığını'' iddia etti.

Ecevit, öncelikle kürsü dokunulmazlığı dışında, milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması gerektiğini belirterek, ''Yeni anayasa gerçek ve katılımcı demokrasiyi, hukuk devletini, ülke bütünlüğünü ve ulusal birliği, inançlara saygılı laiklik düzeni, insan hak ve özgürlüklerini sağlam güvencelere bağlamalıdır'' dedi.

AA

Rahşan Hanım
 // Fehmi Arvas
Veysel Kardeş Rahşan Hanıma mükemmel bir cevap vermişsin bu da ona Kapak olsun.Zaten ahı gitmiş vahı kalmış.Kala kala ona kalmış Anayasayı değiştirmeye....
28 Mart 2010 20:49
Sen anlarsın
 // veysel karabulut
En güzel anayasayı sen yaparsın eminim buna hiç şüphem yoktur. Sende yeterlilik varya bekleyelim iktidara gelirsen yaparsın yaparsında, Sadece anayasa kitapçığının kapak sayfasını değiştirecek kadar aklın başındadır sanırım.Hani daha önce de senin bir af kanunu düzenlemen vardıya.......
26 Mart 2010 15:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler