YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu kural, Melih Gökçek için bozulacak mı?
Bu kural, Melih Gökçek için bozulacak mı?
Bu kural, Melih Gökçek için bozulacak mı?
25 Aralık 2008 / 09:12 Güncelleme: 25 Aralık 2008 / 00:00

AKP Genel Merkezi, “üç dönem belediye başkanlığı yapan isimlerin, 29 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday gösterilmemesi” yönünde ilke kararı aldı.


Bu kapsamda, Sakarya’da Aziz Duran, İstanbul Pendik’te Erol Kaya, Eyüp’te Ahmet Genç, Bayrampaşa’da Hüseyin Bürge, Esenler’de Mehmet Öcalan’a “yeniden aday olmayın” talimatı verildi.


GENEL MERKEZ KARŞI


Şimdi, kulislerdeki en büyük soru, Başbakan Tayyip Erdoğan ile AKP Genel Merkezi’nin, bu kuralı üç dönemdir Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Melih Gökçek için bozup bozmayacağı üzerinde odaklanıyor.


AKP’li kurmaylar, Melih Gökçek ismine sıcak bakmıyor. Gökçek’in Kılıçdaroğlu ile düellosunda izlediği üslubun da partiye puan kaybettirdiğini düşünüyor.


ERDOĞAN RİSK GÖRÜYOR


Kulislere göre, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ın MHP’ye geçmesiyle AKP’nin bu kentte güçlü bir rakiple yarışmak zorunda kalacağını hesaplayan Erdoğan, aynı riski Ankara için almak istemiyor.


Gökçek’in bağımsız aday olması halinde Ankara’yı kazanmanın zora girebileceğini düşünen Erdoğan’ın mecburen aynı isimle yola devam edeceği konuşuluyor.


AKŞAM


 


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler