18 Aralık 2017 Pazartesi
 • Altın155,771
 • BIST109.330
 • Dolar3,8638
 • Euro4,5501
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin5,1428
 • İstanbul9 °C
 • Ankara10 °C
 • İzmir16 °C
 • Konya7 °C
 • Adana11 °C
 • Antalya16 °C
 • Diyarbakır6 °C
 • Bursa13 °C
 • Kayseri2 °C
 • Kocaeli12 °C
 • Şanlıurfa8 °C
 • Gaziantep7 °C
 • İçel15 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu komploların içinde yer alanları tek tek deşifre edeceğiz
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ordu'nun Ünye ilçesinde halka hitap etti.
Bu komploların içinde yer alanları tek tek deşifre edeceğiz
21 Aralık 2013 / 13:21 Güncelleme: 21 Aralık 2013 / 14:33

Başbakan Erdoğan, "Bugün yapacağımız açılışlarla Ordu'ya 632 trilyon liralık eser kazandırıyoruz" dedi.

"Bu ahlaksız oyna müsaade etmeyeceğiz"

Başbakan Erdoğan : Bu oyun Türkiye'nin aktif, ön alıcı, söz söyleyen, gündem belirleyen bağımsız dış politikasına karşı Türkiye'ye yeni bir istikamet belirleme çabasıdır. Bu ahlaksız oyna müsaade etmeyeceğiz. Nereden gelirse gelsin. Bunları bulup çıkarmaya başladık. Küresel düzeyde yazılan yerel düzeyde oynanan bu oyun, 642 milyar lirasını kaybeden bu Türkiye düşmanı çevrelerin rant operasyonudur.

"Herkes görevi neyse onu yapacak"

Başbakan Erdoğan: "Herkes Anayasa'ya ve yasaya göre, görevi neyse o görevini yapacak. Eğer görevinin gereğini yapmazsa kusura bakmasın. Bizi oraya millet gönderdi. Yargı mensuplarını millet oraya göndermedi, milletin gönderdikleri gönderdi. Dolayısıyla yasama, yürütme, yargı hepsi bağımsızdır ama yasalarda tanımlandığı şekliyle de hareket etmek zorundadır. Ben yargı olarak elime yetki aldım, istediğim gibi baskın yapayım, isteğim gibi yeri istediğim yerleri operasyonlarla basayım. Kusura bakma, yetkiyi alırsın yetkin çerçevende bunu yaparsın."

" Bu tezgah yeni Türkiye'ye karşı tertiplenen bir tezgahtır"

Başbakan Erdoğan: Son günlerde hükümetimize karşı başlatılan karalama kampanyası, yolsuzluk kılıfıyla sunulan son derece çirkin bir tuzaktır. Milletim bunu bilsin, milletim bunu görsün. Bu kirli oyun büyük Türkiye'ye karşı oynanan bir oyundur. Bu tezgah yeni Türkiye'ye karşı tertiplenen bir tezgahtır. Bu kirli oyun bize olmaktan ziyade AK Parti'ye olmaktan ziyade, bizzat milletime karşı, milli iradeye, milli egemenliğe karşı oynanan bir oyundur.

"Bu oyunu birlikte bozacağız"

Başbakan Erdoğan, "Bu oyunu birlikte bozacağız, bu kirli tezgahı altüst edeceğiz. Bir siz varsınız, bir biz varız, bir de Allah var. Milletin ve bizim karşımızda ise büyük Türkiye'nin, yeni Türkiye'nin hazımsızları var. Her tür kirli oyunlar oynabilir, sizlerle beraber olanların içinde ihanet şebekeleri de çıkabalir. Bunu da bilin. Şaşabilirsiniz, 'nasıl oldu bu ya' diyebilirsiniz. Tarihte de bunun çok örnekleri var. Hiç aldırmayın. Yolumuza emin adımlarla yürüyeceğiz."

"AK Parti'yi AK Parti yapan yolsuzluğa karşı verdiği mücadeledir"

Başbakan Erdoğan, "Yolsuzluğa 11 yıl boyunca asla müsamaha göstermedik asla göstermeyiz. Yolsuzlukların üzerini örtmeyiz. Yolsuzluk yapanları da hoşgörmeyiz. AK Parti'yi AK Parti yapan yolsuzluğa karşı verdiği mücadeledir." dedi.

"Siyasette kirli bir ittfak var"

Başbakan Erdoğan: "Bugüne kadar bir araya gelmeleri tahayyül dahi edilemeyenler bugün bir birleriyle ittifak halindeler. Siyasette kirli bir ittfak var. Örgütler arasında kirli ittifak var. Türkiye içindeki bu kirli ittifak, uluslarası efendilerinden aldığı emirle, talimatla hareket ederek yapılıyor. Bunu ilk kez yapmıyorlar. 27 Mayıs'ta bunu yaptılar, siz bozdunuz bu oyunu. 12 Eylül'de bunu yaptılar siz bozdunuz bu oyunu, 28 Şubat'ta bu oyunu yaptılar, siz bozdunuz. 2007'de cumhurbaşkanı seçeceğimz zaman yine böyle bir kirli tuzak kurdular. Onu da siz bozdunuz. 12 Eylül halk oylamasında bu kirli ittifakı yeniden kurdular. Karşımıza geçtiler, siz bu kirli ittifakı da bozdunuz."

"Bu ülkede CHP olarak, MHP olarak ne yaptınız"

Başbakan Erdoğan: Bunlar basit basit siyaset yapıyorlar. 'İftira atayım tutmazsa iz bırakır.' Güneş balçıkla sıvanmaz. Bunlara şunu söyleyin; 'aynaya bakın aynaya' Bunlara bunu söyleyin. Bu ülkede CHP olarak, MHP olarak ne yaptınız  Bize onları anlatın.

"Biz yolsuzluğun hortumunu kopardık"

Başbakan Erdoğan : Biz yolsuzluğun hortumunu kopardık. Kişilerin bireysel olarak yaptığı yanlışlar varsa bu ülke hukuk devletidir, yanlız bu slogan hukuk devleti olmasın, gerçekçi hukuk devleti olsun. Hukukun içerisinde yargı kurumunda yer alanlar bu yetkiyi kullanmak durumundadır. Ama hukukun dışına çıkarak eğer birileri afra tafra yapıyorsa birileri gelip de yürütmeye baskı kurmak istiyorsa kusura bakmasınlar yürütme olarak da bizler onların karşısında dikiliriz.

Halk Bankası'nı neden hedefe koydular?

Başbakan Erdoğan: "Halk Bankası, 11 yıl önce millete yük oluyordu tam 6 kat büyüttük. Piyasa değerini 25 milyar dolara çıkardık. Bu bankayı, bu kamu bankasını, milli bankayı hedefe koydular. Neden  Bu banka faiz lobisinin ayağına basıyor. Bu banka Türkiye düşmanlarını ürtüküyor."

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- Bugün yapacağımız açılışlarla Ordu'ya 632 trilyon liralık eser kazandırıyoruz

- Bu makamlara efendi olmak için değil hizmetkar olmak için geldik

 -10 yılda Türkiye çapında 17 bin kilometre yol yaptık. Yolsuzlukların olduğu bir iktidar bunları yapabilir mi? 

-30 Mart bunlara sandıkta en güzel cevap günüdür. 

- Ecdadımızın 153 yıllık hayaliydi Marmaray. Kıskandılar, engellemek istediler ama biz onlara rağmen yaptık.

-Türkiye'yi kendi tankını kendi helikopterini ve kendi uydusunu üretir hale getirdik. Bizden öncekiler neredeydi

- 20 kişiyle ofisi basacaksın ondan sonra da orada elinde tesbihle külhanbeyi gibi oturacaksın bunu kabul etmeyiz

- Merkez Bankası'nın döviz rezervi tarihi bir rekor kırdı. Rezervimiz 136 milyar dolar oldu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler