YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu kadar kişi dinlenirken hükümet neredeydi?
Bu kadar kişi dinlenirken hükümet neredeydi?
24 Şubat 2014 16:19
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 bin kişinin paralel yapı tarafından dinlendiği iddialarına yönelik, “Benim merak ettiğim, bu kadar kişi dinlenirken hükümet neredeydi” dedi.

TBMM’de PAB İnsan Hakları Komisyonu üyesi parlamenterlerle görüşen Kemal Kılıçdaroğlu, basına kapalı olarak yaklaşık 1 saat süren görüşme sonrasında gazetecilerin dinleme iddiaları ile ilgili sorularına cevap verdi. Hükümetin şikayet etmeye hakkı olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, “Biz zaten dinleniyoruz. Bunu Sayın Erdoğan kendi grup toplantısında açıkladı. Hatta o kadar net açıkladı ki, ‘Ey Kılıçdaroğlu, senin nefes alışını bile takip ediyoruz’ dedi. Benim merak ettiğim, bu kadar kişi dinlenirken hükümet neredeydi. Şimdi şikayet ediyor, neden şikayet ediyor, kendi yolsuzlukları ortaya çıktı diye mi? Bu ülke iyi yönetilmiyor, yönetenler diyorlar ki ‘biz kandırıldık’, bu da başka olay. Ülkeyi yönetiyorsunuz birileri gelip sizi kandırıyor ve sizde şimdi itiraf ediyorsunuz. Şimdi siz o koltukta oturamazsınız. O koltukta oturan adam şikayetleri çözer, şikayet makamı değildir. Şikayet edecekse ayrılır, gelir muhalefette istediği kadar şikayet eder” diye konuşu.

 

İHA

17:25
 // Aydın
İçinde bulundugumuz bu süreç geçici. Derin devletten kurtuluyoruz diye sevinirken daha berbat yapılanmalarla karşı karşıyayız.yapılan kanunsuzluklar birbir ortaya çıkıyor ama başbakana güveniyoruz o bunun da üstesinden gelir....
24 Şubat 2014 17:25
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler