YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu il teşkilatı da Hoca'yı bıraktı
Yaprak dökümü sürüyor. SP İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan'ın teşkilat olarak istifalarını açıklamasının ardından bir istifa haberi de Yozgat'tan geldi.
Bu il teşkilatı da Hoca'yı bıraktı
09 Ekim 2010 / 17:27 Güncelleme: 09 Ekim 2010 / 17:28

Saadet Partisi Yozgat İl Teşkilatı ve 10 ilçe teşkilatının partiden istifa ettiği açıklandı.
 

İl Başkanlığından istifasını, düzenlediği basın toplantısıyla duyuran Şahin Kılıçaslan, il teşkilatıyla birlikte il kadın ve gençlik kolları, merkez ilçe, Yerköy, Şefaatli, Boğazlıyan, Yenifakılı, Aydıncık, Çekerek, Çandır, Çayıralan, Kadışehri ilçe teşkilatlarının da ayrıldığını bildirdi.
 

Toplantıya katılan Eski Saadet Partisi Genel Sekreteri Kazım Arslan, gelinen süreçte Türkiye'ye kavgadan ve gerilimden uzak bir siyaseti tavsiye ettiklerini belirterek, parti içerisindeki kavga ve çatışmaya dayalı bir siyaseti sürdürmenin Türkiye'nin hayrına olmadığını düşündüklerini söyledi.
 

Bu sebeple parti içerisinde kalarak sürekli kavga etmek, enerjilerini kavgayla, gerilimle tüketmek yerine Türkiye'ye, Türk milletine daha faydalı olabilmenin yollarını aradıklarının altını çizen Arslan, bu düşünceden hareketle partisinde siyaset yapma durumuna son noktayı koyduklarını dile getirdi. aa
  
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler