YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bu iddia çocukça bir yaklaşımdır"
"Bu iddia çocukça bir yaklaşımdır"
12 Ekim 2013 11:12
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın, MHP'yi "darbe çığırtkanlığı" yapmak, "vesayet rejimlerini savunmak" ile suçlayanları eleştirdi.

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Türk milletinin egemenlik haklarına ve varlığına sahip çıkan tek siyasi parti ve hareketin MHP olduğunu, bu yüzden iktidar partisinin ve işbirlikçilerinin yalan, iftiralarına maruz kaldıklarını savundu.

AK Parti'nin bir yandan MHP'ye dönük karalama kampanyaları yürütürken, diğer yandan da MHP'nin fikir ve prensiplerine sahip çıkar gibi göründüğünü iddia eden Yalçın, "Milletimizin adını ağızlarına almayan hainler son günlerde Türklükten medet umar, mensubiyet şuurundan mahrum bahtsızlar kendini Türk diye satar olmuştur" ifadelerini kullandı.

MHP'ye yönelik "darbe çığırtkanlığı" yapmak, "vesayet rejimlerini savunmak" ithamlarını da komik bulduklarını belirten Yalçın, şunları kaydetti:

"Darbezede MHP ile vesayet rejimlerini ve darbe çığırtkanlığını bağdaştırmak; zehirle ilacı, ölüm fermanıyla af beratını, zangoçla müezzini aynı kefeye koymaktan farksızdır. MHP'lileşmenin sistemi vesayet rejimlerine dönüştüreceği iddiası safça, çocukça bir yaklaşımdır.

Bu tez aynı zamanda partimizin 40 yılı aşkın demokrasi mücadelesine, verdiğimiz şehitlere ve Türk milletinin gözü gibi korumaya azimli olduğu milliyetçilik idealine saygısızlıktır. MHP'nin savunageldiği Türk milliyetçiliği fikri, Cumhuriyet'ten ve Osmanlı'dan da eskidir. Türklük idealini, birkaç etnik azınlık militanının kanlı eylemine karşı çıkmaktan ibaret sayan feraset ve idrak yoksunu yazarların kalem oynattığı bir ülkede elbette işimiz zordur."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler