YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bu hainleri 30 Mart'ta defedeceğiz"
Balıkesir'de Kuvayi Milliye Meydanı'ndaki AK Parti mitinginde halka hitap etti.
"Bu hainleri 30 Mart'ta defedeceğiz"
28 Şubat 2014 / 14:58 Güncelleme: 28 Şubat 2014 / 15:48

Başbakan Erdoğan, "30 Mart'ta sadece Balıkesir'de belediye başkanı seçimi yapmayacağız, Türkiye içindeki hainlere ders vereceksiniz" dedi.

"Biz omurgalıyız"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim inancımızda iki yüzlülük yok, biz omurgalıyız, biz menfaat şebekelerine prim vermedik, vermeyeceğiz, müfterilere prim vermedik, vermeyeceğiz. Bu yolda emin adımlarla yürüyeceğiz, çünkü bizim bir millet, bir Türkiye, bir bayrak sevdamız var, bizim bir vatan sevdamız var, bizim bir 'tek devlet' sevdamız var, bununla bu yolda yürüyeceğiz" dedi.

Bu millet ihaneti unutmaz!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "28 Şubat'ta darbecilere hoşgörü ödülleri dağıtıyordu bunlar, bu paralel yapı. Bugün de darbecilere telekulak desteği veriyor. 28 Şubat'ta CHP ile beşli çeteyle ortak hareket ediyordu. Bugün ananas, rafineri, tespih üzerinden yine aynı sermaye, medya ile iş tutuyorlar. Bu millet ihaneti unutmaz, bu millet sırtına saplanan hançeri unutmaz, bu millet bunların hesabını sorar" dedi.

"O gün Menderes'e yaptıklarını şimdi bize yapıyorlar"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 3 Temmuz 1960 tarihli bir gazetenin haberini göstererek "Menderes'in kasası, yolsuzluk evrakı ve vesikalarla dolu diyor. Merhum Başbakan'la ilgili son derece alçakça, son derece edepsizce, hayasızca iftiralarlar var. Merhum Menderes ve arkadaşlarını hapse atmışlar yetmemiş, bu haberlerle Menderes'in itibarını sıfırlamak istiyorlar. Aynı gazete bugün de aynı manşetleri atıyor, bugün de AK Parti hükümetine yapmak istiyorlar, o gün nasıl iftira attılarsa bugün de aynı iftiraları atıyorlar, nasıl çirkin, kirli tuzaklar kurdularsa bugün de tıpatıp aynısını yapıyorlar" dedi.

Muhalefete sert tepki

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Pensilvanya'daki hocaları bunların eline montaj kaset veriyor, bunlar da o montajlarla durumu idare ediyor. MHP ne yapıyor  MHP bir kez daha CHP ile kolkola tarihin en alçakça saldırısına, en büyük ihanet girişimine maalesef destek veriyor" diye konuştu.

Paralel Yapı'ya yüklendi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu yapı kendi ülkesinin en gizli, en stratejik, en mahrem bilgilerini ele geçirecek, bunları servis edecek kadar alçalan bir tavır, ihanet içerisinde. Temiz, saf, ihlaslı kardeşlerimin artık bu yapıyı sorgulamalarını istiyorum. Bunlar niçin böyle patladılar biliyor musunuz  Dershanelere, çünkü buradan yılda 1 milyar dolar bunların geliri vardı. Biz dershaneler yasasını öne sürünce bunlar patladılar" dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ey Pensilvanya sana sesleniyorum, eğer yüreğin varsa çık vatanına gel vatanına, siyaset yapacaksan burada yap. Ben de bunları samimi zannediyordum, aldanmışım. Yazdığı kitaplarda bana methiyeler düzüyordu. Şimdi herşeyi anladım"

"Bizans kıyafetleri ile protesto yapıyorlar!"

Başbakan Recep tayyip Erdoğan, "O Geziciler, o vandallar o açılış sırasında bir kez daha ortaya çıktılar. Dikkatinizi çekiyorum. Bunlardan bir tanesi üzerine Bizans kıyafetleri giymiş. Şu hale bakar mısınız  Alparslan 1071'de Bizans'a karşı savaşıyor ya, o da Bizans tişörtü giymiş. Kendini Bizanslı yerine koymuş. 1071 Malazgirt Bulvarı'nın açılışını protesto ediyor. Yazıklar olsun. Şunu unutmayın, bu eylemcilerin önünde, yanında CHP var, CHP milletvekilleri var, CHP Genel Başkanı var. Bu eylemcilerin avukatlığını da maalesef MHP yapıyor. Şu anda bu paralel örgüt bu Gezicilere, bu Bizans hayranlarına arkadaşlık, yoldaşlık yapıyor. Oyun çok büyük Balıkesir. Hesap başka" dedi.

"Bu hainleri 30 Mart'ta defedeceğiz"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu parelel yapı, bu paralel örgüt Türkiye'nin önündeki son engel, Türkiye'deki son çetedir. Onu da tasfiye edecek, bu hainleri de defedeceğiz. İşte o zaman Türkiye'nin önünde hiçbir engel kalmayacak. 30 Mart'ta bir tercih yapacaksınız, ya eski Türkiye ya yeni Türkiye diyeceksiniz" dedi.

"CHP'nin başındaki kişi aslında kaset müdürüdür"

Başbakan Erdoğan: "CHP'nin başındaki genel müdür aslında bir kaset genel müdürüdür. Yani kendisinden önceki genel başkanına bu paralel yapı bir kasetle şantajını yaptı. Yapmış veya yapmamış onu bilemem. Anayasayla ilgili Mecliste görüşmeler yapıyorduk, arkadaşlar bana bu olayı söylediler, Ulaştırma Bakanıma talimat verdim yarım saatte müdahale ederek, o görüntüleri sosyal medyadan ben kaldırttım. Ama şu anda bakıyorsun halef selef olduğu zat, o bile diyor ki 'Kimse bu açıklasın' diyor. Bunu bana sorma git paralel yapının başına sor. Onlar bunu sana yaptılar. Hala onlara güven duyuyorsun. Eğer bu iş bizler tarafından yapılmış olsaydı niye kaldıracağız yarım saat, varsın devam etsin. Çünkü toplumumuzda bu tür ahlak dışı, edepsizce bir uygulamaya tahammülümüz yoktu. Ve şu anda paralel yapı bunları yapıyor ve CHP bundan geçinmeye çalışıyor, MHP bundan geçinmeye çalışıyor, BDP bundan geçinmeye çalışıyor" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- Yurt dışındaki gözü dönmüş düşmanları sizler sandıkta püskürteceksiniz 

- Ablalar gelip AK Parti'ye oy vermeyin diyebilir, onlara 'bu ülkede eğitim, sağlıkta yapılan reformları gördük' deyin

- CHP ve MHP Büyükşehir Yasası'na karşı çıktı Bunlar belediyeciliği bilmez. İstanbul'daki çöp dağlarını temizledik 

- Bugün bir karanlık günün yıl dönümü. Üniversitelerdeki başörtülü kızlarımıza ağır işkenceler yaptılar 

- İmam Hatipli meslek liseli okuyamaz, yoksulun çocuğu yoksul kalsın, başörtülü hizmetkar olur diyorlardı.

- Şu anda Pensilvanya'da kendi ülkesine tuzaklar kuran zat o günlerde ülkesini sırtından hançerliyordu

- 28 Şubat'ta darbecilere hoşgörü ödülleri dağıtıyordu paralel yapı. Bugün de darbecilere telekulak desteği veriyor

- Bu millet sırtına saplanan hançeri unutmaz hesap sorar Bin yıl sürecek zulüm projelerinin tamamını ortadan kaldırdık

- Demokrasinin üzerindeki, milli irade üzerindeki vesayeti ortadan kaldırdık. Cuntayla mücadele ettik

- Dursunbeyli Sarı Hoca tren vagonlarında gizli gizli Kur'an öğretiyordu Şimdi okullarda Kur'an-ı Kerim dersini koyduk

- Ne oldu başörtüsü takıldı mı TÜRKSAT 4A'ya? Siz uyduyu yaptınız da başörtüsü engel mi oldu?

- Biz toplumun yüzde 52'sini oluşturan başı açık, başörtülü hanım kardeşlerimizin bilgiyle donanmasını istiyoruz

- 3 bine yakın kişinin telefonunu keyfice dinlemişler, her görüşten kendileri dışında kim varsa dinlemişler. Oğlum da izinsiz dinlendi. İftira at tutmasa da iz bırakır. Bunu yapmaya hakkın var mı? Beni dinliyorlar. Bir başbakanı dinleyemezsin. Güvenli hatlarımızı dinledi bunlar

- Türkiye'den kaçtın ülkenin huzurunu kaçırıyorsun, ulusal güvenliğimizi tehdit eden çalışmalar içinde yer alıyorsun

- Biz bu ihanetin hesabını soracağız. Paralel yapı içindeki saf kardeşlerime sesleniyorum: Bu yapı büyük ihanet içinde

-  CHP Meclis'te milletin değil Pensilvanya'nın vekili olarak bizimle mücadele ediyorlar, ama bu yasa çıkacak 

- Sizlere sesleniyorum gelin bu dershanelerden çocuklarınızı çekin. Ben 4 çocuğumu da devletin okulunda okuttum

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler