YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu durum Baykal'ın moralini fena halde bozdu
Bu durum Baykal'ın moralini fena halde bozdu
Bu durum Baykal'ın moralini fena halde bozdu
12 Temmuz 2008 / 14:56 Güncelleme: 12 Temmuz 2008 / 00:00

CHP Genel Başkanı Baykal'ın geçtiğimiz ay CHP Genel Sekreteri Önder Sav ile birlikte çıktığı Güneydoğu gezisine protestolar damgasını vurmuş, gittiği her yerde tepkilerle karşılaşan Baykal neye uğradığını şaşırmıştı. CHP liderini bir şok da bugün Trabzon'da bekliyordu. Bazı açılış ve temel atma törenleri için Trabzon'a giden Baykal'ı, havalimanında çok az sayıdaki kişi karşılayınca CHP liderininin morali -fark ettirmek istemese de- ciddi şekilde bozuldu.


Baykal, daha sonra Trabzon'da Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi'nin temel atma törenine katıldı. Törende konuşan Baykal'ın hedefinde yine Başbakan Erdoğan vardı:


“Geçenlerde önemli isimler tutuklandı. 13 aydır iddianame yok. 12 Eylül döneminde, darbe dönemlerinde bile bu olmadı. Birisini gözaltına aldılar. 'Bu işin kasası dediler'. Adamın 11 ay sonra cesedi çıktı. Kanser oldu, öldü. Cenazesini evine nakledecek para bulamadılar belediye para tahsis etti. Bunlar insan haklarına, demokrasiye aykırı. Bunları şikayet ettim. Bana 'bunların avukatı mısın?' dediler. Ben insan hakları ihlallerine uğrayan herkesin hakkını aramaktan şeref duyarım. Başbakan savcı olursa ben avukat olurum dedim. Başbakan konuyu kaydıracak ya...


Baykal çetelerin avukatlığını yapıyor dedi. Hayır ben T.C.'nin, hukuk devletinin, yasaların, mağdurların avukatlığını yapıyorum. Temiz eller operasyonu diyor. Sen kim temiz eller operasyonu yapmak kim. Önce kendi elinin temiz olması lazım. Temiz eller operasyonu dokunulmazlık kaldırıldığı zaman olur. Senin arkanda 13 tane dosya olacak sonra da temiz eller yapıyorum Baykal engelliyor diyeceksin. Çık karşıma ikimizin de dokunulmazlığını kaldıralım da temiz eller operasyonu başlasın. Temiz eller operasyonuymuş...Yazarları gözaltına alacak, TSK'nın 4 yıldızlı generallerini gözaltına alacak sonra da temiz eller yapıyorum diyecek. Temiz eller yapıyorsan çek elini gazetecilerden, generallerden yanındaki enerji, ihale mafyasına bak.”


İŞTE BAYKAL'A TATSIZ SÜRPRİZİN KARELERİ 


 


 


 


 


  


 


 


 


 


 


  


 


 


 


 


 


  


 


 


 


 


 


  


 


 


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler