YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu da yırtık donlu Bakan Zeybekci!
Bu da yırtık donlu Bakan Zeybekci!
06 Haziran 2014 19:15
Nihat Zeybekci, Türkiye'nin 1980'lerden bu yana ekonomik gelişimini anlatırken kendisiyle ilgili çarpıcı bir örnek verdi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ekonomi Kulübü üyesi iş adamlarıyla Sheraton Otel'de akşam yemeğinde bir araya geldi. Zeybekci, Ekonomi Kulübü'nün kurulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkiye'deki sivil toplum kuruluşu sayısının birçok Avrupa Birliği ülkesinden geride olduğunu, bu konuda gelişilmesi gerektiğini vurguladı.     

''Yırtık donlu Nihat'ı bu memleket okuttu''

Türkiye'nin 1980'lerden bu yana ekonomik gelişimini anlatan Zeybekci, "Bizim de bir fotoğrafımız yayımlandı, yırtık donlu Nihat'tı. Yırtık donlu Nihat'ı bu memleket okuttu, Türkiye'nin, yetmedi dünyanın en iyi üniversitelerinde okuttu. O çocuk geldi, (siz yapamadınız, edemediniz size ekonomi bakanı gönderelim) denilen ülkeye ekonomi bakanı oldu" diye konuştu.     

Aradan geçen zamanda Türkiye'nin IMF'e olan borçlarını ödediğini, hatta borç veren ülkeler arasına girdiğini anımsatan Zeybekci, kapatılması veya satılması konusunda baskı yapılan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıflar Bankasının değerlerinin aradan geçen sürede dünya ölçeğinde büyüdüğünü aktardı. Marmaray, İstanbul'a üçüncü köprü, üçüncü havalimanı gibi dev projelerin önemine işaret eden Zeybekci, öte yandan enerji alanında çok önemli yatırımların yapıldığını söyledi.

                 prilb_1402057117_7338.jpg

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler