YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu da CHP’nin Alevi açılımı!
CHP'liler 'belediyelerin cemevlerine ibadethane statüsü vermesi' teklifi yaptı. Ancak 2005'de Esenyurt Belediyesi'nde bu konuyla ilgili oylamaya muhalefet ettikleri ortaya çıktı.
Bu da CHP’nin Alevi açılımı!
09 Şubat 2015 / 09:45 Güncelleme: 09 Şubat 2015 / 13:31

CHP'li belediyeler, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın açıklamasından sonra belediye meclis gündemlerine 'cemevlerine ibadethane statüsü getirilmesi' teklifi verdi. Her ilçede olduğu gibi Esenyurt Belediyesi'ne de bununla ilgili önerge verildi. Başkan Necmi Kadıoğlu, Türkiye'de ilk defa cemevlerine ibadethane statüsünü Esenyurt Belediyesi'nin verdiğini söyleyince CHP'liler adeta şoke oldu. Başkan Kadıoğlu, "Esenyurt Belediyesi 2005'te o statüyü verdi.

CHP'lilerin muhalif oylarına rağmen AK Partili meclis üyelerinin oylarıyla meclisten geçti. Esenyurt imar planlarında cemevlerinin tamamı ibadethane olarak gözüküyor. İnanmayan bakabilir" dedi. 2008 yılında Esenyurt'taki 4 cemevinin 'İbadethane' statüsü kazandığını belirten Kadıoğlu, "CHP'liler bu teklifi getiriyorlar ama yaptığımız icraatları takip etmiyorlar" dedi.

10:07
 // +++
çok görmemek lazım malum partinin genel başkanıda sözde kendi hazırladıklarıni söylediği 17 veya 21 madde olduğunu bilmedigi bir paketin ilk üç maddesini sayamamisti bunların kendilerinden haberi yok. birileri perde arkasından yazar perde önündekiler oynar...
09 Şubat 2015 10:07
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler