YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bu bedduanın onda birini İsrail'e yapmadın!
Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, İsrail'e tepki göstermeyen F.Gülen'e sert tepki gösterdi.
"Bu bedduanın onda birini İsrail'e yapmadın!
05 Ağustos 2014 / 00:05 Güncelleme: 05 Ağustos 2014 / 00:07

17 Aralık darbe girişiminden sonra yaptığı beddua ile büyük tepki çeken Fethullah Gülen aylar sonra yeni bir video yayınladı ve yine beddua etti. Nur Cemaati'nin önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz ise Fethullah Gülen'e tepki göstererek, "Binlerce çocuğu vahşi şekilde öldüren İsrail katillerine onda birini yapmadığınız bedduayı acaba muhalifin de olsa Müslüman olanlara yapmak dinen caiz mi?" diye sordu.

Nur Cemaati'nin önde gelen isimlerinden ve aynı zamanda Rotterdam İslam Üniversitesi'nin Rektörü olan Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Fethullah Gülen'in son beddua videosunu sert bir dille eleştirdi. Gülen'e seslenen Prof. Akkündüz, "Evvela, binlerce çoluk çocuğu vahşi bir şekilde öldüren İsrail katillerine onda birini yapmadığınız bedduayı acaba muhalifin de olsa Müslüman olanlara yapmak dinen caiz mi? Siyasiler hata yapsalar dahi bir İslam alimine bu yakışıyor mu?" diye sordu.

Bu sözleri Fethullah Gülen'in alimliğine yakıştıramadığının altını çizen Akgündüz, Bediüzzaman Said-i Nursi'nin "Halkçılar ırkçıları elde ederek seni devirmeye çalışıyorlar; İslamiyet namına endişe ediyorum" sözünü hatırlatarak "aykırı beyanlarda bulunmakla sizin iddia ettiğiniz Nur talebeliğine yakışıyor mu?" dedi.

Benden iyi bilmiyor musun?

Akgünüz açıklamasında şunları söyledi:

Hamisen, Büyük İslam alimleri, bedduanın sadece zina ile suçlanan eşler arasında (mülaane) yahut eski ümmetler zamanında ihtilaf eden taraflar arasında caiz olduğunu (mübahele) ve Kur'an'da lanetlemenin ancak münafık ve kafirlere tevcih edildiğini benden iyi bilmiyor musunuz?

Sadisen, Bediüzzaman'ın sağ olan bütün talebeleri ve varisleri (Abdullah Yeğin, Hüsnü Bayramoğlu, Ahmed Aytimur ve Said Özdemir), sizin fikirlerinizi kabul etmiyor mu? Ben size bu ulvi kervana aykırı davranmayı yakıştıramıyorum.

 

YENİŞAFAK

HAİN
 // ADEMOĞLU
Nihayet haini görebildiniz.Adamın dinle minle alakası yok.Bu adam da Kemalistler gibi dinin arkasına saklanıp cübbenin arkasına saklanan din düşmanı bir hain işte....
05 Ağustos 2014 Salı 10:11
Nerdeeee.
 // ali
Yapamaz ki hemde abilerine karşı ha. İmkansız.......
05 Ağustos 2014 Salı 09:18
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler