YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu aday senin Kılıçdaroğlu!
Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Çatı Aday' İhsanoğlu'nu anlattığı Parti Meclisi düelloya döndü. Ulusalcı kanattaki vekillerden çok sert eleştiriler geldi.
Bu aday senin Kılıçdaroğlu!
24 Haziran 2014 / 09:21 Güncelleme: 24 Haziran 2014 / 09:22

CHP'de MHP ile birlikte Köşk için ortak aday olarak Ekmeleddin İhsanoğlu'nun gösterilmesine tepkiler Parti Meclisi'nde de gündeme geldi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlık ettiği toplantıda 16 PM üyesi söz aldı. Bazı PM üyeleri İhsanoğlu'nun çok da “içe sinen” bir aday olmadığını belirtip “Ancak bu saatten sonra bize düşen kararın arkasında durmak” dedi.

Eski Genel Başkan Yardımcıları Adnan Keskin, Umut Oran, Gökhan Günaydın, Bihlun Tamaylıgil ile İzmir milletvekili Birgül Ayman Güler Kılıçdaroğlu'na sert eleştiriler yöneltti. Umut Oran, “Uzlaşmayı takdirle karşılıyorum. Ancak genel başkanların “uzlaşması” CHP tabanında gerçekleşmedi” dedi.  

Parti hukukunun yok sayıldığını söyleyen Adnan Keskin “Bu yaklaşım skora oynamaktır” derken, en sert tepki ulusalcı isim Birgül Ayman Güler'den geldi. “Bu aday, partinin değil sizin adayınız” diyen Güler şunları söyledi: “Despotik buluyorum tarzınızı. Konuştuğumuzda bazı genel başkan yardımcıları disiplin sopasını gösteriyor.

Legal görüşmelerde bu isimin önerilmediğini biliyoruz. Bu ismi kim önerdi? Bu tarzınız nedeniyle genel başkanlığınıza güvensizliğimi ilan ediyorum.” Eleştirilere cevap veren Kılıçdaroğlu ise aday belirleme konusundaki tartışmaları normal karşıladığını belirterek  “Risk aldım” dedi.

Öte yandan PM'de, olağan kongre takviminin bir yıl ertelenmesine karar verildi.

 

TÜRKİYE GAZETESİ

BAMAYIN BUNLARA
 // metin2735
BUNLARN BÖYLE KONUŞTUĞUNA BAKMAYIN BUNLAR HERŞEYİ HAZMETMEYE ALIŞIK BUNU DESTEKLEMEK ZORUNDALAR.ALIŞIKLAR ARTIK ARKADALARINDA ÜLKÜCÜLER VAR BİR ONLAR EKSİKTİ ONLARDA BUNLARA KATILDI.VAY BE BİR ZAMANLAR MİLLİYETÇİLİK TASLAYANLAR UĞRUNDA NİCE CANLAR VEREN MHP ŞİMDİK BAŞÖRTÜYE EL UZATANLARLA EZANALARA DİL UZATANLARLA AYNI ÇATI ALTIN KİM DERDİ.NASIL ZAMANA GELDİK.MHP GERÇEK GÖNÜL VERENELERİN BUNLARA BİR TOKAT ATMA ZAMANI GELDİ BENCE HERKES AKLINI BAŞINA ALSIN.AKP BAŞKA YOL YOK ŞU AN ARENADA....
24 Haziran 2014 Salı 09:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler