YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bozkır: Milletimiz hükümetten memnun
Bozkır: Milletimiz hükümetten memnun
07 Ocak 2016 20:48
Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Bozkır, "64'üncü hükümet göreve başlar başlamaz cumhuriyet tarihinde hiç görülmemiş kadar çabukluk içinde bütün vaatlerini yerine getirmeye başladı. Milletimiz gerçekten bundan çok memnun oluyor" dedi.

Bakan Bozkır, partisinin Eskişehir İl Başkanlığı ziyaretinde yaptığı konuşmada, bugün çeşitli programlara katıldığı kente Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile geldiğini belirterek, AK Parti hükümetlerinin Türkiye'ye sunduğu hizmetlerin saymakla bitmeyeceğini, YHT'nin de bu hizmetlerden biri olduğunu bildirdi.

Seçimlerin ardından kendilerine büyük bir sorumluluk yüklendiğini anlatan Bozkır, şöyle devam etti:

"Çünkü gerçekten Türkiye, cumhuriyet tarihinin en güçlü noktasında. Bütün etrafımızda ateşler varken, bütün dünyada ekonomik kriz varken, birçok ülkede işsizlik yüzde 20'nin üzerindeyken, Türkiye Cumhuriyeti özellikle AK Parti iktidarları döneminde tarihinin en büyük ekonomik seviyesine ulaştı. Şimdi bütün amacımız bunu daha da ileriye götürmek.

'İleriye götürmek' derken 3'e katladığımız rakamları tekrar ikiye üçe katlamak. 2 trilyon dolar milli gelirden, 25 bin dolar kişi başına milli gelirden, 500 milyar dolar ihracattan bahsediyoruz."
    
"Huzur ortamında çok güzel bir ülke olmaya adayız"
    
Türkiye'nin gelecek yıllarda her alanda dünyaya örnek olacağını vurgulayan Bakan Bozkır, şu değerlendirmelerde bulundu:
    
"64'üncü hükümet göreve başlar başlamaz cumhuriyet tarihinde hiç görülmemiş kadar çabukluk içinde bütün vaatlerini yerine getirmeye başladı.

Milletimiz gerçekten bundan çok memnun oluyor. Bugün eriştiğimiz noktaya yakışmayan, bir askeri darbenin yıllardır yaşamak mecburiyetinde bıraktığı anayasanın da değiştirilmesiyle, Türkiye'nin bütün temelleri sağlam taşlar üzerine oturmuş, geleceğe güvenle bakan insanların birbirine sarıldığı, huzur ortamında çok güzel bir ülke olmaya adayız. Sizlerle beraber olmaktan büyük bir haz duyuyoruz. Geleceğe de sizlerle beraber yürüyeceğiz."

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Dündar Ünlü de ziyaretinden dolayı Bakan Bozkır'a teşekkür etti. 


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler