YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bozdağ'dan muhalefete Azrail benzetmesi
Bozdağ'dan muhalefete Azrail benzetmesi
08 Mayıs 2015 22:52
Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Bu muhalefetin vaatleri var ya aynen Azrail'in çocuk dağıtmasına benziyor" dedi.

Bozdağ, Çankırı ziyaretleri kapsamında bir alışveriş merkezinde partililere yönelik yaptığı konuşmada, 7 Haziran seçimlerinin önemli olduğunu söyledi.

"Türkiye'yi önümüzdeki 4 yıl kimin yöneteceğine hep beraber karar vereceğiz" diyen Bozdağ, şöyle konuştu:

"Sonuçta karar sizin kararınız, siz ne derseniz o olacaktır. İktidara gelmenin de gitmenin de tek yolu vardır. Oda milletten rey almaktır. Bunun dışında yol yoktur. Bunu çok söyledik, söylemeye de devam edeceğiz çünkü Ankara'da karanlık odalarda iktidar arayanlar var. Kirli yerlerde Türkiye'yi yönetmek için hayal kuranlar var. Oraya Çankırı'dan seslenmemiz lazım. Karanlıkta iktidar aranmaz, samanlıkta iktidar aranmaz. kirli kişilerle kirli ilişkilerle iktidar bulunmaz. İktidarın yolu Çankırı'dan geçer, Balıbağı köyünden geçer." 

Liderlerin vaatlerinden bahseden Bozdağ, "Şimdi liderler vaatlerini peş peşe sıralıyor. Bu seçimin diğerlerinden farkı bu. Hiçbir seçimde bu kadar atma olmamıştır. Hiçbir seçimde vaat yarışının palavra yarışına dönüşmesi olmamıştı. Siz atanlara en büyük tokadı sandıkta atacaksınız, atmak öyle olmaz atmak böyle olur diye. Milletin aklıyla milletin bilinciyle alay ediyor bunlar. Herkes neyin olabileceğini, neyin olamayacağını biliyor" diye konuştu.

Bozdağ, vaatleri Azrail'in çocuk dağıtmasına benzeterek, "Azrail çocuk dağıtıyormuş demişler, hemen kadınlar erkekler itiraz etmiş. 'Nerede görülmüş Azrail'in çocuk dağıttığı, bütün çocukları alıp bizi ağlatan bu Azrail değil mi? Aman ha onun dağıttığı çocuğu istemiyoruz' demişler. Bu muhalefetin vaatleri var ya aynen Azrail'in çocuk dağıtmasına benziyor. Nerede görülmüş, CHP'nin ve MHP'nin verdiği" şeklinde konuştu.

Bozdağ, kendisini yalnız bırakmayan Çankırılılara teşekkür etti.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler