YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bozdağ'dan Esad'a firavun benzetmesi
Bozdağ'dan Esad'a firavun benzetmesi
26 Mayıs 2013 13:56
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Firavun, iktidarı için kundaktaki çocukları ve anneleri öldürme talimatı vermiştir. Şimdi Esad’ın yaptığıyla Firavun’un kendi iktidar bekasını korumak için yaptı."

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 6. Risale-i Nur Ve İttihad-ı İslam Sempozyumu’na katıldı. Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirilen programda konuşan Bozdağ’ın gündeminde, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ırkçılık ve mezhep konuları vardı.

İslam dünyası ve asrın en büyük sorunlarından bir tanesinin ‘ırkçılık’ olduğuna dikkat çeken Bozdağ, ırkçılığın Türkiye başta olmak üzere Ortadoğu’yu ve diğer ülkeleri tehdit eden bir hastalık olduğunu belirtti. Bozdağ, “Bir kişi ırkçılık için ölmeye ve öldürmeye gidiyorsa fiilen Allah’ın kitabını reddediyor demektir. Kuran-ı Kerim ve İslam hiçbir şekilde ırkçılık için ölmeyi öldürmeyi emretmez. Türkiye 30 yıldır ırkçı bir terörle mücadele ediyor” diye konuştu.

“Elinden kan damlayanlarla müslümanların işi olmaz, olmamalıdır”

Terör ve şiddetin Müslümanların üzerine yıkılmak istendiğini ifade eden Bozdağ, “Dünyanın bazı yerlerine bakınca terör ve şiddet kelimesiyle İslam’ı yan yana koyan, Müslüman bir kişinin fotoğrafını koyunca akla hemen terör gelsin, şiddet gelsin diye yarış yapan bir uluslar arası medya var, yapı var, gizli değil aleni el var. Kim ki İslam’la terörü şiddeti yan yana koymuşlarsa onlar en büyük iftirayı yapmışlardır” dedi.

Bozdağ, İslam’ın hiçbir zaman haksız yere öldürmeyi emretmediğine işaret ederek, “El Kaide bir terör örgütü olarak başkaları insanlar İslam’dan nasıl nefret ederler, nasıl nefret ettiririz diye uğraşsalar, bir yapı kuralım deseler böyle bir yapı kuramazlar. Yaptıkları her şey İslam Dünyası’nda sıkıntılara yol açıyor. Öldürmek üzere kurulmuş yapılara karşı hep birlikte ayakta durmamız lazım. Elinden kan damlayanlarla Müslümanların iş olamaz, olmamalıdır” ifadesini kullandı.

Bozdağ'dan Esad'a firavun benzetmesi

Mezhepçilik konusunun İslam Dünyası’nda yeniden ortaya çıkarılmaya çalıştığını söyleyen Bozdağ, Suriye’de mezhep ateşi yakmak isteyen anlayışların Suriye’nin dört bir yanında kol gezdiğini belirterek, “Firavun, iktidarı için kundaktaki çocukları ve anneleri öldürme talimatı vermiştir. Bunlar her zaman var, geçmişte firavundur şimdi başkasıdır. Şimdi Esad’ın yaptığıyla Firavun’un kendi iktidar bekasını korumak için yaptığı arasında ne fark var acaba?” diye konuştu.

“Hizbullah'ın adını değiştirip 'Hizbuşeytan' yapması lazım”

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Hizbullah’ın Suriye Devlet Başkanı Esad’ın yanında yer almasını eleştirerek, “Sen Esad’ın yanında yer alıyorum diyorsun, neren güç alıyorsun? Kardeşlerine ölüm kusanların yanında yer aldığını söyleyenler kendilerine lütfen İslam’dan ve Kuran-ı Kerim’den güç devşirmesinler” şeklinde konuştu.

Konuşmasında Hizbullah’a yüklenen Bozdağ, “Çok açık çok net olarak buradan bir kez daha söylüyorum, Hizbullah’ın adını değiştirip ‘Hizbuşeytan’ yapması lazım. Hem adınıza Hizbullah diyeceksiniz hem de adını bilmediğiniz masum kadınları, çocukları, yaşlıları öldürmek için hak ilan edeceksiniz. Böyle bir saçmalık olabilir mi?” dedi.

İslam Dünyası’nın yaşadığı fakirlikten kurtarılması gerektiğini savunan Bozdağ, “Sadaka ve zekat vermeyi siyasetin diline dolayıp, sadaka kültürü diye sadaka alıp verenleri küçük gören hastalıklı anlayışlar da güç buluyor. Sadaka vermek Allah’ın emridir” değerlendirmesinde bulundu.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler