YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bozdağ'dan CHP'ye başörtüsü tepkisi: Yasakçı yüzünü gösterdiler
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP'li Tanal'ın kamuda başörtüsüyle ilgili Danıştaya açtığı davaya tepki gösterdi
Bozdağ'dan CHP'ye başörtüsü tepkisi: Yasakçı yüzünü gösterdiler
12 Ekim 2013 / 10:45 Güncelleme: 12 Ekim 2013 / 11:09

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın kamuda başörtüsü yasağını sona erdiren yönetmelik değişikliğinin iptali için Danıştaya açtığı davaya ilişkin, "Seçim zamanı başörtülülere rozet takan, kadınlara başörtüsü dağıtan CHP, başörtüsü yasağı kalkınca yasakçı yüzünü bir kez daha gösterdi" ifadesini kullandı.

Bozdağ, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, CHP'li vekil Tanal'ın açtığı davaya şaşırmadığını, sadece CHP'nin dava açmamasına şaşırdığını belirtti.

CHP'de değişen ve yeni bir şeyin bulunmadığını ifade eden Bozdağ, şunları kaydetti:

"Aynı tas aynı hamam. Seçim zamanı başörtülülere rozet takan, kadınlara başörtüsü dağıtan CHP, başörtüsü yasağı kalkınca yasakçı yüzünü bir kez daha gösterdi. Ey CHP, nerede senin eşitlik, hürriyet, adalet, demokrasi ve insan hakları diyen dilin? Yoksa bu haklar başörtülü kadınlar için geçerli değil mi? Eğer CHP'li vekil davadan vazgeçmez, CHP de vekil hakkında bir disiplin işlemi yapıp davaya yanlış demezse dava, CHP'nin açtığı davadır."

Bozdağ, ayrıca, "Eski yasakçı ve ayrımcı Türkiye muhaldir. CHP, yargıyla veya başka tür yollarla eski yasakçı ve ayrımcı Türkiye'yi yeniden ihya edemez" değerlendirmesinde bulundu.

 

AA

11:24
 // M.N.A.
Chp iflah olmaz değiştik diyorlar fakat ne kadar din ve Devlet düşmanı varsa partilerinde topluyorlar Batum gibi zaten bunlar kendilerini bu ulkenin değerlerine savaşmaya adamişlar mhp de bir başka verzyonla destek oluyor Allah ikinizide muvaffak etmesin hukunetimizin de yar ve yardimcisi olsun...
12 Ekim 2013 11:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler