YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bozdağ'dan BDP'li Binici'ye sert tepki
Bozdağ'dan BDP'li Binici'ye sert tepki
04 Şubat 2013 13:55
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, BDP Milletvekili İbrahim Binici'nin Şanlıurfa Viranşehir'de çıkan olaylar sırasında polise yönelik silah çekmeye yeltenmesi olayını kınadı.

 

Bozdağ, ''Uluslararası Braille Kur'an Konferansı'' için geldiği Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezi'nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

BDP Milletvekili İbrahim Binici'nin Şanlıurfa'da polise silah çekmeye yeltendiğinin hatırlatılması üzerine Bozdağ, şunları söyledi:

''Çok çirkin bir fotoğraf. Çok çirkin bir hareket. Kendini bilmez bir yaklaşım, haddini bilmez yaklaşım olarak görüyorum. Milletin vekilleri, millete örnek olması lazım. Polis, hepimizin can ve mal emniyetinin bekçisidir, muhafızıdır, bizi koruyandır. Görevlerini canları pahasına yapan insanlara karşı böylesi bir yaklaşımı şiddetle kınıyorum, lanetliyorum. Bu bir noktada bilinç altının dışa vurumu gibi bir yaklaşım da kabul edilemez çirkin bir yaklaşımdır.''

BDP'nin bu konudaki tutumunun nasıl olacağının da önemli olduğunu kaydeden Bozdağ, ''BDP'nin bu milletvekilinin çirkin yaklaşımı karşısında nasıl bir tavır takınacağı da ayrı bir konu. Umarız onlar bu çirkin davranışa pasif durarak ortaklık etmezler. Gereğini yaparlar. Yapmazlarsa zaten milletimiz bu yaklaşımları değerlendiriyor. Sandıkta bunun cevabını verir ama kabul edilemez çirkin bir yaklaşım'' ifadelerini kullandı.

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün de polislere karşı ''kabul edilemez ve çirkin bir yaklaşım'' ortaya koyduğunu kaydeden Bozdağ, ancak CHP'den bu konuda herhangi bir sesin yükselmediğini ifade ederek, ''Ben hem Hüseyin Aygün'ü hem de İbrahim Binici'yi kınıyorum. Bu tutumlarını çirkin bulduğumu bir kez daha ifade ediyorum. Bunu kendini bilmez kişilerin yaklaşımı olarak görüyorum'' diye konuştu.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler