YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bozdağ'dan Bahçeli'ye sert cevap
Bozdağ'dan Bahçeli'ye sert cevap
14 Mayıs 2013 17:34
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, terörü bitirmek için uğraşmak, ülkenin birliğini ve bütünlüğünü daha ileri taşımak, kanı durdurmak için uğraşmanın dünyanın hiçbir yerinde suç olarak nitelendirilemeyeceğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, JW Marriott Otel’de düzenlenen Türk Keneş’i (Konseyi) Diaspora İşlerinden Sorumlu Bakanlar ve Kuruluş Başkanları toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, “MHP Lideri Devlet Bahçeli, grup toplantısında ‘Suçluyu kayırma suçundan’ Başbakan Erdoğan, bazı bakanlar, bürokratlar ve 63 akil adam hakkında işlem yapılması için savcılığa başvuracaklarını açıkladı. Bununla ilgili neler söyleyeceksiniz?” sorusuna cevap verdi.

Bozdağ, terörü bitirme, kanı durdurmanın Anayasal ve yasal olarak hükümetin görevi olduğunu söyleyerek şöyle konuştu: “Hükümetimiz bugüne kadar terörle mücadele ve terörü sonlandırma konusunda görevlerini anayasa ve yasalar çerçevesinde yapmıştır. Bugün de bundan sonra da anayasa ve yasa çerçevesinde görevini yapmaya devam edecektir”

Terörü bitirmek için uğraşmak, ülkenin birliğini ve bütünlüğünü daha ileri taşımak, insanlar arasındaki kardeşliği kuvvetlendirmek, kanı durdurmak için uğraşmanın dünyanın hiçbir yerinde suç olarak nitelendirilemeyeceğini kaydeden Bozdağ, bunun takdir görmesi gereken bir davranış olarak görüldüğünü ifade etti. Ancak maalesef, MHP’nin ülkenin birliği ve bütünlüğü için uğraşmayı, terörü sonlandırmak, terörü bitirmek, kanı durdurmak için uğraşmayı suç sayacak bir tavır ortaya koyduğunu anlatan Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tamamen absürt bir yaklaşımdır. Milletimizin ülkemizin hayrına olan bir iştir. Ve doğru bir iştir. Sayın Bahçeli, kendi korkularına milletin inanmasını ve korkulara teslim olması için gayret ediyor. Korkarak, korkuları pompalayarak milletin korkulara teslim olmasını isteyerek ülkeye hizmet olmaz. Ülkeye hizmet özgüvenle cesaretle olur. Ülkenin hayrına yararına adımları atmak, atmadaki kararlılıkla olur. Hükümetimiz bu noktada Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ve milletimize hizmet konusunda kararlıdır. Özgüveniyle cesaretiyle milletimizin hayrına ve yararına olan adımları atmaya devam edecektir.”

Tarihin, Sayın Bahçeli ve arkadaşlarının yaptığı bu davranışı kaydedeceğini belirten Bozdağ, “Eminim milletimiz de kaydetmiştir” dedi. Bozdağ, “Dünyanın hiçbir yerinde ülkesinin birliği dirliği için uğraşmayı terörü bitirmek için, kanı durdurmak için uğraşmayı suç kabul eden ve bunun için suç duyurusunda bulunan hastalıklı bir yaklaşım yoktur olamaz da” dedi.

Nazi davasında ayrımcılık iddiaları

Almanya'da Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) Davası’nda Alman ve Türklerin yargılanmasında ayrımcılığa gidildiği iddialarına ilişkin olarak Bozdağ, şunları söyledi: “Adil yargılanmayı olumsuz etkileyen açık bir durum söz konusu. Tabi suç işleyen Alman vatandaşı olduğu zaman ona ayrı bir muamele uygulamak suçu işleyen başka biri olduğu zaman ayrı bir muamele uygulamak eşitlik ilkesine aykırıdır. Hukuk ilkesi devleti ilkesine de aykırıdır. Suçlu oldukları iddia edilen Türk vatandaşlarının yargılanmasında onların kafes içerisinde geçirilmesi Almanya’daki ayrımcılığın, ötekileştirmenin ve Alman yargı sistemindeki kendi vatandaşları dışında suç işleyenler bakışın ne olduğunun somut bir göstergesidir”

İHA

00:12
 // haber aldim
Linç edilen suriyeliler diye başlik atan arkadaş. Ben yalancilar diye başlik atan kişiyim. Ben hatayliyim şu anda il dişindayim fakat hataydan haber aliyorum. Benim yazdiğim yorum tamamen doğrudur. Benim yazdiklarimi hükümet yapti mi yapti, bunlari basindan takip ediyormuyuz ediyoruz. Ben pkklilarin silahlariyla ellerini kollarini sallayarak gittiklerini yazdim, doğru mu doğru. Bundan rahatsiz olduysan sen pkk limisin bilemem. Reyhanli olayini dhkp-c acilciler örgütünün yaptiğini yazdim bunu hükümet yetkilileride açikladi, eğer bundan rahatsiz olduysan sen dhkp-c acilciler örgütü yandaşimisin. Sinirdan giren çikan belli değil sinir güvenliği yoktur diyorum, bu görüşümü haberler doğruluyor, daha bugün haberlerde vardi, suriyeli bir aile kaçak girdi bir arabaya binip uaklaştilar. Suriyeli siğinmacilara karşiyim diye birşey yazmadim, tepkini anlayamadim. Benim akrabalarimda antakyada şu anda siğinmaci olarak yaşiyorlar. Reyhanlidaki olaylari milliyetçi ülkücüler yapti imasinda bulunuyorsunuz. Siğinmacilar sünnidir arap ve türkmendirler, ülkücülerin bu insanlarla hiç bir zaman problemi olmamiştir. Senin tepkin milliyetçi olduğum için ise sen bir nuseyrisin ihtimali geliyor aklima. Çünki sol örgütler marksistler hatayda nuseyrilerin içinde barinirlar. Siğinmacilarin büyük bölümünün hatayda akrabalari vardir. Eğer siğinmacilara bir saldiri olmuşsa bunu ya provakatör ajanlar yapmiştir ya da suriye hükümeti yandaşlari yapmiştir. Bugün hükümetimiz sğinmacilara yönelik herhangi bir saldiri olmadiğini açiklamiştir. Hatay hoşgörülüdür yanliş yapmazlar....
16 Mayıs 2013 00:12
12:58
 // Hatayda linç edilen Suriyeliler
Yalancılar diye başlık atan arkadaş, milliyetçilik hastalığı gözünüzü o kadar kör etmişki gerçekleri göremiyorsunuz. Çok çabuk provoke oluyorsunuz. Eğer a haber tv kanalı muhabirinin dedikleri doğru ise, bu bir vahşet ve büyük bir utançtır. Söylem ve incelemelerine göre, patlamada ölenlerin sayısı otuzu geçmezken, ölenlerin büyük çoğunluğu, milliyetçiler tarafından kafaları ezilerek öldürülen Suriyeliler oluyor. Bu rakam bazı kaynaklara göre 177 yi buluyor. Ne kadar doğru bilmiyorum. İnşallah yalandır. Ama gerçek ise, vay halimize. Yer yarılsada yerin dibine girelim. Patlamanın ilk dakikalarında, ambulans ve yardım yerine, apar topar direklere bayrak asılması da dikkatimden kaçmadı....
15 Mayıs 2013 12:58
Baska cözüm varmi ?
 // Oruc
Bugün eger bu sekilde olmazsa nasil olacak ? Bu örgütlerin arkasinda Avrupa dan tut ne kadar hain ülke varsa hepsi destek veriyo, silahla bitiremezsin kökü dallanmis , kanin durmasi gerekiyo fitnenin önüne cikilmali yoksa daha cok Askerimiz gider ne ugruna ? Karsisinda haklari hice sayilmis insanlar var bunun arkasi gelmez, Anayasa degismesi sarttir, hic kimse dininden ve dilinden dolayi ceza verilmez, bak gör müslümanlarin basina TC kuruldugundan bu zamana kadar yapilan zulumlere, MHP nerede ?...
15 Mayıs 2013 Çarşamba 04:11
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler