YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bozdağ: Türk yargısı FETÖ'nün köpeklerine teslim olmadı
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İlk defa Türkiye yargısı aziz milletimiz gibi darbeye ve darbecilere karşı FETÖ'nün köpeklerine teslim olmadılar, biat etmediler" dedi.
Bozdağ: Türk yargısı FETÖ'nün köpeklerine teslim olmadı
07 Ekim 2016 / 21:14 Güncelleme: 07 Ekim 2016 / 21:15

Adliye saraylarının adalet hizmetlerinin etkin ve verimli sunulması açısından önemli olduğunu ifade eden Bozdağ, 2002 öncesi Türkiye'sinde merdiven altından bozma yerlerde adalet hizmeti verildiğini anımsattı.

UYAP'ın Türkiye'nin yüz akı bir proje olduğunu anlatan Bozdağ, şöyle konuştu:

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA ÖRNEK OLARAK GÖSTERİLİYOR

"Uzayan yargılamaları kısaltmak, zaman, masraf israfını önlemek vatandaşın lehine sonuçları kısa sürede tesis etmek bakımından önemli bir devrimdir UYAP. UYAP sadece Türkiye'de değil, dünyanın dört bir yanında örnek proje olarak gösterilmekte.

ABD'de ve Avrupa'da sayısız ödül almıştır. Bugün toplumun her alanından istifade eden vatandaşlarımız var. UYAP'ı önümüzdeki süreçte daha fazla geliştireceğiz ve UYAP ülkemizde daha büyük fonksiyonları icra etmeye devam edecek."

Türkiye'nin 15 Temmuz'daki darbe teşebbüsü karşısında başarılı bir sınav verdiğini vurgulayan Bozdağ, darbe girişiminin püskürtüldüğünü anımsattı.

''TÜRKİYE BÜYÜK BİR KAHRAMANLIK DESTANI YAŞADI''

Bozdağ, Türkiye'nin büyük bir kahramanlık destanı yaşadığını anlatarak, şu değerlendirmede bulundu:

Türkiye halkı 7'den 70'e Cumhuriyeti işgal eden işgalcilere karşı kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün arkasında nasıl bütün farklılıkları bırakıp bir araya geldiyse aradan geçen yaklaşık 100 yıl sonra ilk defa yine bütün farklılıkları bir kenara bırakıp, hukuka, demokrasiye, iradesine, seçilmiş Cumhurbaşkanına, hükümetine, anayasasına sahip çıkmak için yek vücut oldu.

İlk defa Türkiye yargısı aziz milletimiz gibi darbeye ve darbecilere karşı FETÖ'nün köpeklerine teslim olmadılar, biat etmediler. Onun için yargımızın her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum.

Herkes adliyelerde ve ilgili yerlerde görevinin başındaydı. Ben bir gittim, herkesin belinde silah herkes orada. Herkes ölmeye gelmişti o gün yargı da o gün bulunduğu yerde gerekirse ölmeyi göze almıştı. Soruşturmalar başladı.


AA

acaba ?
 // Ömer
Kendimizi avutmayalım !...
07 Ekim 2016 Cuma 23:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler