YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bozdağ: 'Terörü ancak Recep Tayyip Erdoğan çözer'
Bozdağ: 'Terörü ancak Recep Tayyip Erdoğan çözer'
15 Mart 2014 21:07
Bozdağ, “Terörü cesur, yiğit ve samimi liderler çözer. Ancak Tayyip Erdoğan çözer. Çözüm sürecinin işlemesinden rahatsız olanlar var. Şehitler gelmiyor diye rahatsız olanlar var” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat’ın Sorgun ilçesinde partisinin seçim irtibat bürosunda halka seslendi. Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, çözüm sürecinin bir yılı aşkın bir süredir devam ettiğini kaydederek, “Çözüm süreci kapsamında şehit olmuş askerimiz, polisimiz Allah’a şükür olsun yok.

Kötü mü oldu. Her hafta şehit cenazesi kaldırmak mı iyidir. Yoksa askere giden ana yavruların, baba yavruların gittiği gibi gülerek anasına, babasına dönmesi mi daha iyidir. Biz bunun adımlarını attık. Ama o dönemde neler yaptılar neler. Yine hatırlayın 14 Mart 2008’de AK Parti’ye kapatma davası açtılar. Seçimden önce seçim 2009’da bize kapatma davası açtılar.

O zaman savunma yapan heyette bulunan bir kardeşiniz olarak Başbakanımıza gittik dedik ki. Biz şu davayı şu kadar uzatırız. Şu kadar vakit kazanabiliriz. O zamana kadar da şöyle işler yaparız. O zamanlara Amerika’da kriz başlamış. Finans krizi. Avrupa da bankalara batıyor. Her yerde bankalar batıyor. Şimdi 240’la giden bir arabanın frenine habersizce basmaya benzer bu iş. Arabanın frenine kontrolsüz bastığınızda bu araba takla atmaz mı? Param parça olur.

Türkiye’nin arabası takla atsın. Ekonomisi akla takla olsun. Vatandaş bedel ödesin yeter ki AK Parti gitsin hesabı yapanlar oldu. Ama bir şeyi unuttular. Arabanın kaptanı Bahçeli değil, Ecevit değil, Kılıçdaroğlu değil. Arabanın kaptanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu arabayı kimse yardan atamaz. Hamd olsun o sürecide milletimiz desteği ile beraber geçtik” dedi.

Bozdağ, “Şimdi 2011 seçimlerini en rahat geçirdiğimiz seçim o. Ama seçimini hemen arkasından hatırlarsanız. Genel Kurmay Başkanı ve bazı kurmay komutanları istifa ettiler. 2011 yılının Ağustosu. Türkiye yoluna devam etti. Şimdi 2014 seçimlere gidiyoruz. Mayıs’ta gizli hadiseleri başladı. Türkiye’de yanlış olan eksik olan nedir? Bir yerdeki birkaç ağacın sökülmesi mi?

Ağaçları söküp bir başka yere dikiyorlar. CHP’li belediyeler yol açarken ağaç sökmüyor mu? MHP’li Belediyeler yol açarken ağaç sökmüyor mu? BTP’li belediyeler sökmüyor mu? İzmir Belediyesi veya Antalya Belediyesi onlar bile bir yerde iş yarken orada bir ağaç varsa söküp bir başka yere koymuyorlar mı? Koyuyorlar. Peki, niye onlar yaptığında aynı şeyi yapmıyorsunuz?

Hesap o değil bu oyun, bu ağaç sevdalılarının oyunu da değil. Dışarıda pişirilen ve içerde beraber hareket edilen bir yapı var. Bu milletin evlatlarını sokağa dökmek isteyen ve Türkiye’yi yönetilemez bir ülke haline getirmek istiyorlar. Kırdılar, vurdular, yıktılar. Türkiye’nin dört bir yanında çevre duyarlılığıyla söyleyenler çevreye ne varsa katlettiler. Binaları, insanları pek çok şeyi yaktılar. Hesap başka. AK Parti’ye ve Tayyip Erdoğan’ı düşürmekti.

Başardılar mı başaramadılar. Bu seferde başka bir düğmeye bastılar. 17 Aralık süreci ile bilinen bir süreç var. Bizim en güçlü olduğumuz noktadan bizi vurmaya kalkıyorlar. Bu kadronun güçlü olduğunu noktalar çok. Ama onların başında biz bu kadronun dürüstlüğü gelir. Milletin hakkına, hukukuna sahip çıkması gelir. Bu kadro bunca zamandır ülkeyi yönetiyor, tek başına iktidarız biz. Mahalli yönetimlerde de tek iktidarız. Bir sürü medya var, uluslararası medya var, yereli var, siyasisi var. Herkes takip ediyor. 12 senedir bulamadığınız yolsuzlukta seçime 1-2 ay kala mı buldunuz. Niye getirmeniz şimdiye kadar vardı da. T

ayyip Erdoğan’ı şiirden mahkum edenler var ya bulsalar sizi, bizi hiç tınlamazlar hemen getirir. Gök kubbeyi getirir bizim başımıza yıkarlardı. Bulamadılar, bulmaları da mümkün değil. Biz bu milletin hakkına, hukukuna her daim sahip çıktık. Sahip çıktığımız içinde rahatsız oluyorlar. Onun için Tayip Erdoğan’dan rahatsızlar. Bu adam gitmezse biz Türkiye’yi tutamayız diyorlar. Türkiye bu hızla giderse birde terör meselesini hallederse o zaman Türkiye’yi tutamayız.

Çok net söylüyorum. Terörü cesur, yiğit ve samimi liderler çözer. Ancak Tayyip Erdoğan çözer. Çözüm sürecinin işlemesinden rahatsız olanlar var. Şehitler gelmiyor diye rahatsız olanlar var. Niye kan akıtmıyorsunuz diye terör örgütünün tahrik etmek isteyenler var. Bütün dert yeniden silahlar patlasın. Yeniden kan aksın. Çünkü Tayyip Erdoğan böyle giderse bu meseleyi de hallederse Türkiye çok güçlü bir ülke haline gelir. Ne yapalım diyorlar iftira atalım diyorlar. Oradan buradan iftiralarla la yürüyorlar” diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler