YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bozdağ: 'Tek dert, Tayyip Erdoğan...'
Bozdağ: 'Tek dert, Tayyip Erdoğan...'
22 Mart 2014 17:15
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti tarafından Cacabey Meydanı’nda düzenlenen açık hava toplantısına katıldı.

Bakan Bozdağ, ’’Tek dert, Tayyip Erdoğan’la halkın arasındaki muhabbet bağını koparmak’’ dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kırşehir’de yaptığı konuşmada, “İftirayla, yalanla, dolanla yarış yapanlara bizim böyle bir yarışta yerimiz yok. Bugüne kadar yalanda, iftirada yarış yapmadık. Bizim buna ahlakımız müsaade etmez. Yıllar yılı sorunlar yaşandı. Sorunlar daha büyük sorunlar doğurdu. Ama her defasında vatandaş kaybetti” şeklinde konuştu.

Kırşehir’de açık hava toplantısında MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye yüklenen Bozdağ, “Bahçeli kaç tane toplu konut yapmı? 19 yılda yapılan toplu konut sayısı 43 bin. 12 yılda bizim yaptığımız, vatandaşımızın içinde oturduğu toplu konut 500 bin. 500 bin nere, 43 bin nere?” ifadelerini kullandı.

"İnsansız hava araçlarını biz yapıyoruz"

Bozdağ, Kırşehir’de katıldığı açık hava toplantısında, “Şimdi insansız hava araçlarını biz yapıyoruz, aynı zamanda ihracatını yapıyoruz. Füzelerimiz yok kendi imal ettiğimiz, Çin’le Amerika ihaleye girdi ve biz Çin’e verdik. Dedik ki, ’Biz bunu Türkiye’de imal edeceğiz. Türkiye’de kurarsanız, teknoloji transfer ederseniz, Türkiye’de yapılabilir hale gelirse vereceğiz.’ ’Tamam’ dediler, verdik.

Malum medya, malum sermaye, Pensilvanya’dan iftira hortumu koyanlar var ya hepsi ayağa kalktı. Kendi füzelerimizi kendimiz yapacağız. Türkiye kendi silahını kendi üretecek. Türkiye’de bazı sermaye rahatsız bizden. Türkiye’deki bazı medya rahatsız bizden. Çeteler, mafyalar rahatsız bizden. Türkiye’nin onurlu dış politikasından rahatsız olanlar var. Bizlerin güçlenmesinden rahatsız olanlar var.

Hep beraber diyorlar ki, ’Bizim bu işi bitirmemiz lazım.’ Onun için Gezi olayları yetmedi, kapatma davası yetmedi, Cumhuriyet mitingleri yetmedi, darbe teşebbüsleri yetmedi, 17 Aralık sürecini başlattılar. Adeta dünyanın dört bir yanında iftira kampanyası ile Başbakan Tayyip Erdoğan ile milletin muhabbet bağını kopartmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler