YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bozdağ: 'Diğer partiler AK Parti'yi kaybettirelim diye...'
Bozdağ: 'Diğer partiler AK Parti'yi kaybettirelim diye...'
16 Şubat 2014 21:51
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, muhalefet partilerinin AK Parti'ye karşı ittifak haline olduklarını belirterek, partilerle yapılan ittifakın bir manasının olmadığını belirtti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, muhalefet partilerinin AK Parti'ye karşı ittifak haline olduklarını belirterek, partilerle yapılan ittifakın bir manasının olmadığını, esas ittifakın milletle yapılan ittifak olduğunu ve milletle yapılan ittifakların daha kıymetli olduğunu söyledi.

Partisinin Yerköy ilçe seçim bürosunun açılışına katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, burada bir konuşma yaptı. Bozdağ, mahalli seçimlerde seçim ittifakları çok olduğunu, herr seçimde bu olmaz ama mahalli seçimde ittifakların görüldüğünü belirterek, “Aday çok olur, bazen adaylar küser, küsen adaylar, 'Ben size gösteririm' demeye kalkar, bazen başka başka ittifaklar olur ama mahalli seçimlerde herkeste bir hesap görme şeyi de vardır. Bakarlar şöyle, böyle ama sonuçta insanlar bir şey yapar ama kendisine ve ilçesine faydası dokunmaz, belki nefsini tatmin eden şeylerde olabilir.

Bunun için hesaba, kitaba, birilerinin öfkesine de kurban etmemek lazım seçimleri. Kimin neyi varsa olabilir, bizim de eksiğimiz olabilir. Bizim de yanlışımız olabilir ama bilerek, isteyerek bir eksikliğin, bir yanlışlığın içerisinde biz asla olmadık. Bundan sonra da olmayız. İttifaklara baktığınızda bazı yerlerde ‘MHP’ye , bazı yerlerde CHP'ye yüklenin' dediklerini duyuyoruz, görüyoruz” dedi.

AK Parti’nin bir tarafta, onun karşısındaki partiler, en güçlü parti kimse, onun tarafında saf tutuklarını ifade eden Adalet Bakanı Bozdağ, “Sanki Türkiye’de dört büyük parti veya mecliste olamayanları sayarsak daha çok parti yok da iki parti varmış gibi bir seçim oluyor. Bir yanda AK Parti, diğer yanda da AK Parti karşısında koalisyon oluşturan bir başka parti. Kendi bayrakları altında seçime giremiyorlar ama birlikte hareket ediyorlar.

Bunlar sadece AK Parti’ye karşı bir olmak değil, esasında hizmete karşı da birlikte hareket etmek gibi bir anlayış var. Onunun için biz Yerköy’de böylesine koalisyonlara da milletin iradesi üstündeki koalisyonlara da izin vermeyelim. Yerköy’ün iradesi birilerinin menfaatine başka yerlere değil hür iradesi doğrudan istediği arzu ettiği yere giderse bundan Yerköy kazanır, bundan Türkiye kazanır, bundan Yozgat kazanır” diye konuştu.

Esas ittifak milletle yapılan ittifaktır

“AK Partiyi kaybettirelim diye başka başka ittifaklar yapıyorlar” diyen Adalet Bakanı Bozdağ, “Ben de diyorum ki onlara, boşuna ittifak yapıyorsunuz. Partilerle ittifak yapmanın bir manası esasında yoktur. Esas ittifak, milletle yapılır. Bir ittifak milletle yapılırsa kıymetlidir, bir ittifak milletle yapılırsa karşılığı olur.

Sandıkta da oy olur, dua olur, destek olur. Milletle yapılmayan ittifakların netice vermesi mümkün değildir. Bunların bu ittifakı netice vermez, çünkü partiler arası ittifaktır. Ama bizim ittifakımız milletle doğrudan bir ittifaktır. Biz milletle yaptığımız bu ittifaka sonuna kadar güveniyoruz. Yerköy’de de Yerköylülerle bizim ittifakımız var. Bu ittifak üzerinden yolumuzu yürüyecek ve Yerköy’e Yerköylüye hizmet etmeye Allah'ın izni ile bundan sonra da devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Bozdağ, konuşmasının ardından AK Parti milletvekilleri Yusuf Başer, Ertuğrul Soysal, AK Parti Eski Yozgat Milletvekili Osman Coşkun, AK Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, Belediye Başkan Adayı Mehmet Ağaoğlu ile seçim irtibat bürosunun açılışını yaptı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler