YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bozdağ: 50 milyon kimlik bilgisi sızdırıldı
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Nereden, nasıl sızdı bilmiyorum ama rakamlara baktığınız zaman 50 milyon civarında. Bu, Türkiye'deki seçmen sayısına yakın" dedi.
Bozdağ: 50 milyon kimlik bilgisi sızdırıldı
06 Nisan 2016 / 11:01 Güncelleme: 07 Nisan 2016 / 07:00

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gündemdeki konulara dair açıklamalarda bulundu.

İşte Bozdağ'ın açıklamalarından satır başları:

KILIÇDAROĞLU'NUN SÖZÜMÜN ARKASINDAYIM DEMESİ VAHİM

Kılıçdaroğlu bir kadın hakkında konuşurken daha temiz bir dil kullanmalı. Kılıçdaroğlu'nun "sözün arkasındayım" demesi daha vahim. Üslup bakımından Türk siyasetinin dibe vuruşunun göstergesi.

Sema Ramazanoğlu konuyu yargıya taşıyacağını açıkladı. Bu konu sadece Sema Ramazanoğlu meselesi değil, kadın, erkek herkesin meselesi. Herkesin buna tavır koyması gerekir. Kılıçdaroğlu kirli bir dille saldırmıştır. Bu konuyu partizanlıkla görmemezlikten gelinmemeli. Bu tam bir sınamadı. Herkesin samimiyetinin test edildiği tavırdır

YARGI BAĞIMSIZDIR

Yargı bağımsızdır. Milletin yargısıdır. Yargı ne AK Parti'nin ne  CHP'nin, MHP'nin ve HDP'nin yargısıdır. Öyle zannediyorum ki AK Partili Galip Ensarioğlu'nun sözleri bir dil sürçmesidir.

Terörle mücadele kanununda terörle ilgili tanım var. Bu konuyla ilgili arkadaşlarımız çalışma yapıyorlar.

BU SIZMANIN ARAŞTIRILMASI LAZIM

Nereden, nasıl sızdı bilmiyorum ama rakamlara baktığınız zaman 50 milyon civarında. Bu, Türkiye'deki seçmen sayısına yakın. Bildiğiniz gibi YSK, seçmenlere ilişkin bilgileri siyasi partilerle de paylaşıyor.

O nereden sızdı, nasıl sızdı bunun araştırılması, tahkik edilmesi, üzerinde durulması lazım. Öyle zannediyorum ki dün bu haberlerin çıkmasından sonra gerekli tahkikat hem adli boyutuyla hem idari boyutuyla başlatılmıştır.

Ayrıntılar geliyor...

 // Ömer
sayın Bakana sormak lazım. Peki Suçlu kim? e.devlet sorgulamada emla vergisi borcu çıkmayan vatandaşa iki yıl sonra tebligat geliyor ise varın siz düşünün halini milletin...
06 Nisan 2016 12:13
...
 // Yahya RAMİ
Bu iddianın doğru olma ihtimali kuvvetli bence! Zira günümüzde sayısı hayli artan dolandırıcılık vakalarının da buna bağlı olabileceğini düşünüyorum! Lütfen biraz daha ciddiyet diyorum!...
06 Nisan 2016 11:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler