YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Böyle olur CHP'nin sınır denetimi! Davullu, zurnalı, rakılı...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Suriye sınırında denetim ve inceleme için görevlendirdiği partili heyet için sınıra yakın bir evde kurulduğu ileri sürülen davul, zurnalı sofra, tepkilere neden oldu.
Böyle olur CHP'nin sınır denetimi! Davullu, zurnalı, rakılı...
27 Eylül 2016 / 15:11 Güncelleme: 27 Eylül 2016 / 15:47

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun denetim için görevlendirdiği il başkanlarının denetimin yanında davullu zurnalı eğlence yaptıkları ortaya çıktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş'ta gerçekleştirilen CHP İl Başkanları toplantısında, Karkamış'taki çatışmaları da gündemine alarak, partisinin İzmir, Denizli ve Aydın İl başkanlarını denetim amacıyla Gaziantep'e gönderme kararı almıştı.

Kılıçdaroğlu, Suriye -Türkiye sınır kapılarını bünyesinde barındırdığı için çatışmaların yoğun bir şekilde yaşandığı ve insansızlaştırılma gerçeği ile karşılaştığımız Karkamış'taki savaş gündemine ilişkin, CHP İzmir İl başkanı Asuman ali Güven, Denizli İl başkanı Haşim Teoman Sancar ve Aydın İl Başkan Bayram İnci'yi görevlendirerek, bölgede gerçekleştirilecek inceleme ve resmi temasların ardından rapor hazırlamalarını istemişti.

Denetim göreviyle, Karkamış sınır kapısında bulunan il başkanlarının, sınıra 50-60 metre olduğu belirtilen Karkamış ilçe başkanının evinde düzenlenen davullu zurnalı bir ziyafete katılmaları, 'Kılıçdaroğlu'nun rakı yasağı, çatışma bölgesinde delindi mi' sorusunu akıllara getirdi.

Yemeğin sosyal medyada canlı yayın üzerinden takipçilerle paylaşılması da ihmal edilmedi" ifadeleri yer almıştı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Haber, birçok sosyal medya kullanıcısının da tepkisini çekti. İddialar ve iddialar ile ilgili haber, bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından "CHP heyeti Gaziantep Karkamış'ta incelemelerde bulunmuş. Bayağı yorulmuşlar anlaşılan. Bu ayık kafayla Suriye sorununu çözecekmişler", "mümkünse CHP'ye soruyorum. Gaziantep/Karkamış incelemelerinizden bir enstantane. Ne bu?", "Gaziantep'e giden CHP heyeti bu kafayla çözüm bulacaklarmış" yorumları ile ile takipçileri ile paylaşıldı.

MİLLETVEKİLİ UZER'DEN TEPKİ

CHP il Başkanlarının Suriye sınırındaki eğlencesine Ak Parti Gaziantep milletvekili Ahmet Uzer de sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile tepki gösterdi. CHP il başkanlarının sofrada çekilmiş fotoğrafını da paylaşan Uzer, "Durdurun davulu, CHP heyeti Suriye konusunda bölgede inceleme yapıyor. Afiyet olsun" ifadelerine yer verdi.

"DENETLEME DEĞİL, HASRET GİDERME"

CHP Şahinbey İlçe Başkanı Hüseyin Yalçın ve CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Suçu ise iddia ve haberlerle ilgili yaptığı yazılı açıklamada ise il başkanlarının Suriye sınırındaki Karkamış'ta denetleme için değil, hasret giderme amacıyla buluştuklarını kaydetti.

Başkan Yalçın'ın açıklamasında, "Kahramanmaraş'ta yapılan CHP İl Başkanları toplantısına katılan Aydın, İzmir, Denizli İl başkanları toplantısı sonrasında uçakları Gaziantep Havalimanı'ndan saat 23.30'da kalktığı ve CHP Karkamış İlçe Başkanı ile CHP İzmir İl Başkanın eski arkadaş olmaları sebebiyle, Karkamış İlçe Başkanı CHP'li İl Başkanlarını davet etti. Bu daveti kırmayan İl başkanları eski dostlukları yad edip hasret giderdi.

İl Başkanları daha sonra memleketlerine gitmek üzere Gaziantep Hava Limanı'na geçtiler. Ortada herhangi bir resmi görev olmadığı gibi sadece barak kültürünü tanıtmak için yapılmış organizasyonu farklı şekilde yansıtmak parti kamuoyunu üzmüştür" ifadelerini kullandı.

Benzer ifadelere yer veren İl Başkanı Sucu'nun açıklamasında ise "Ortada herhangi bir resmi görev olmadığı gibi sadece barak kültürünü tanıtmak için yapılmış organizasyonu farklı şekilde yansıtmak parti kamuoyunu üzmüştür" denildi.

 

sudan çıkmış balık misali
 // afyonlu
doğal yaşamları bunların bu. eğer bunları doğal yaşamlarından çıkartırsakkkkkk. ne olur biliyormusunuz. sudan çıkmış balığa dönerler....
28 Eylül 2016 Çarşamba 09:34
 // Boğaçhan
Evet kutsal Atalarının izinden gidiyorlar. Ataları da birçok kritik memleket kararlarını içki sofralarında alıyordu!...
28 Eylül 2016 00:01
 // Dost
Adamlar çok fazla üzüntüyle içiyorlar .hepsi kederli hepsi gaziantep o düşünüyor gözleri kapalı sofraları rakili.Ya biraz haya biraz insaf biraz düşünce.hey hey gidi gidi genç osman hey...
27 Eylül 2016 22:56
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler