YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Böyle bir belediyecilik anlayışı asla kabul edilemez"
"Böyle bir belediyecilik anlayışı asla kabul edilemez"
11 Haziran 2014 17:08
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yerelde demokrasiyi temsil eden belediyelerin başkanlarına "sizlere oy vermeyenlerin belediye başkanı olmayın" dediğini ileri sürdü.

Ağbaba, yazılı açıklamasında, Erdoğan'ın AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmayı hatırlattı.

"Ağustos'ta Cumhurbaşkanlığı hayalleri kuran Erdoğan, nasıl bir kafaya, nasıl bir vizyona sahip olduğunu bir kez daha gösterdi" değerlendirmesini yapan Ağbaba, Başbakanın belediye başkanlarına "cadı avı" başlatmalarını emrettiğini ileri sürdü.

Başbakanın, yerelde demokrasiyi temsil eden belediyelerin başkanlarına "sizlere oy vermeyenlerin belediye başkanı olmayın" dediğini savunan Ağbaba, böyle bir belediyecilik anlayışının asla kabul edilemeyeceğini belirtti.

Ağbaba, şunları kaydetti:

"Erdoğan diyor ki 'bunlara verilmiş ne kadar yer bina varsa bunların hepsinin tek tek geri alınmasını istiyorum.' Bununla nasıl ayrımcı bir kafaya sahip olduğunu bir kez daha gösteriyor. 'Ne istedilerse verdik' diyen yürütmenin başındaki şahıs, AKP'li belediye başkanlarını kendi nefret suçuna ortak olmaya davet ediyor; onlara cadı avı başlatma talimatı veriyor. Böyle bir kafaya sahip bir zat, nasıl Cumhurbaşkanı olabilir  Tarafsız ve herkese eşit mesafede olması gerektiği halde bu şekilde konuşan kişi Cumhurbaşkanlığı makamına nasıl oturur; nasıl olur da tüm Türkiye'yi temsil edebilir  Erdoğan'ın bu sözlerinden sonra AKP'nin kazandığı illerde, AKP'ye oy vermeyen yurttaşlarımızın vay haline diyorum. Erdoğan, bu kafayla belediyeleri adeta faşizan uygulamalar yapmaya davet etmektedir. Bu dışlayıcı ve nefret dolu dilin sahibi, Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturacak son kişidir."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler