YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Boylarının ölçüsünü aldılar'
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 'Erzincan'da görülen 'Ergenekon' davası ile ilgili olarak, 'Türkiye'yi dizany etmek isteyeneler boyunun ölçüsünü aldı' dedi.
'Boylarının ölçüsünü aldılar'
26 Ağustos 2010 / 16:50 Güncelleme: 26 Ağustos 2010 / 17:01

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Erzincan'dan Türkiye'yi dizayn etmek isteyenler boyunun ölçüsünü aldı. Erzincanlı gereken cevabı verdi." dedi.

Erzincan'ın Demirkent beldesinde yapılan açılışlarda konuşan Bakan Yıldırım, "Türkiye'nin demokrasisi, Türkiye'nin hukuk sistemi, Türkiye'nin bürokrasisi, gelişmelere ayak uyduramıyor. Böyle bir sorunla karşı karşıyayız. Altyapıyı, havayollarını, deniz yollarını, iletişim yollarını, hatta gönüllere giden yolları da biz yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Ancak Türkiye'nin aşılmayan başka yolları var. Adalet yolları tıkalı, bürokraside sorunumuz var, yargı sistemimizde sorunumuz var. Şimdi bu tıkanan adalet yollarını açma zamanıdır. Gün bugündür." dedi.

Van'da Şemdinli davasıyla ilgili bir iddianame hazırlayan savcının hazırladığına bin pişman edildiğini ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu:

"Yaka paça, sorgusuz, sualsiz... Savcılık da gitti, avukatlık da gitti, her şeyi bütün hayatındaki birikimini elinden aldılar. Sokağa attılar. Hakkını arama hakkı bile yok, mahkemeye bile gidemez. Diğer bir savcı Adana'da 12 Eylül'ü yapanları dava etmeye kalktı. Onun da başına aynı işler geldi. Onu da hemen ihraç ettiler. Bir başka şey, Erzurum'da görülen dava. Erzincan'ı da ilgilendiriyor. Siz çok iyi bilirsiniz. Erzincan bununla da tanındı. Ama Erzincan burada hiçbir oyuna gelmedi.

Erzincan'dan Türkiye'yi dizayn etmek isteyenler boyunun ölçüsünü aldı. Erzincanlı gereken cevabı verdi. Erzurum'da o davalar görülürken birdenbire hemen oradaki savcıları da bu davalardan aldılar, değiştirdiler. Sonra da o davanın muhataplarını Ankara'ya alıp tahliye ettiler. Ergenekon davasına hakimler gönderdiler, savcılar gönderdiler. Birisi tutukluyor, birisi bırakıyor. Böyle adalet olur mu? Adalet bu mu? Getirilen değişiklik budur. Türkiye'nin adalet sistemini tarafsız ve bağımsız yapmaktır." diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Yıldırım ve beraberindeki heyet, Demirkent beldesinde doğalgaz hattının açılışına katıldı. CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler