YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Bizimki Anadolu'nun çığlığıdır'
Başkan Özhaseki: Bizimkisi Anadolu'nun çığlığıdır.
'Bizimki Anadolu'nun çığlığıdır'
16 Şubat 2010 / 18:25 Güncelleme: 16 Şubat 2010 / 18:34

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, "Federasyon ve hakemler hakkında bazı kulüp başkanları, onlar etkilemek ve baskı altında tutmak için beyanat verirler. Bizimki haksızlığa karşı direniştir. Anadolu'nun çığlığıdır" dedi. 

Panküp Kayseri Şekerspor Bayan Basketbol Takımı'na Neşe Özhaseki tarafından verilen moral yemeğine katılan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Türkiye Futbol Federasyonu'nun açıklamalarını ve Hakan Sivriservi'nin istifasını değerlendirdi. "Federasyon ve hakemler üzerinde kulüp başkanları zaman zaman beyanat verirler. Bu şekilde hakemler ve federasyon üzerinde baskı kurarlar" diyen Başkan Özhaseki, büyük kulüplerin şampiyonluk yolunda her şeyi mubah gördüklerini söyledi.

Galatasaray maçı sonrasında yaptığı açıklamayı da savunan Başkan Özhaseki, "Bizimkisi haksızlığa karşı bir direniştir. Anadolu'nun çığlığıdır" dedi ve şöyle devam etti: 

"Daha önceki dönemlerde, transfer teklifleriyle bizim çocuklar oynayamadı. Bunu herkes biliyor. Maç öncesinde 'yıldızları koruyalım' açıklaması yapılıp da verilen ince mesajları kimse anlamadı mı? Keita'nın, adeta Cüneyt Arkın'ın filmindeki figüranlara benzer yüz hareketleri yüzünden Hakan'a ceza verdirmedi mi? Cüneyt Arkın'ın filmindeki figüranlar yumruk yemez ama sanki yemiş gibi hareket eder. Siz de sanki o adam 6 ay hastaneden çıkamaz sanırsınız. 

Bizden şunu istiyorlar; 'Bize kafa tutmasınlar, karşılasınlar yedirsinler içirsinler.' Biz çocukların hakkını yedirmeyiz. Bizi aslanlar gibi oynayıp yenebilirler. Ama hakkımızı yemesinler. Biz de başkasının hakkının alınıp bize verilmesini istemiyoruz. Bizim kimseyle bir alıp veremediğimiz yok. Bir hakem arkadaşımız istifa etmiş. Bu bizi üzdü. Ama hiçbir hakem tek bir maç yüzünden istifa etmez. Bu federasyon ve MHK ile arasındaki bir iştir.  

Kayseri maçında hakkımız yenirse yine çıkarız ve hakkımızı savunuruz. Hakkımızı yemesinler." 

Erman Toroğlu'nun, "Özhaseki dolduruşa gelmiştir" şeklindeki açıklamasını da değerlendiren Kayserispor Onursal Başkanı, "Ben ne yaptığımı biliyorum. Dolduruşa geldiysem veya bir hata yaptıysam özür dilemesini de bilirim. Ben söylediklerimi bilerek söylüyorum. Şimdi başka şeyler ortaya çıkıyor. Kocaman gazeteler, 'Bizim gizli güçlerimiz var' diyor. Ben 15 yıldır bir kamu kurumunu yönetiyorum ve hiçbir işimde mafyayı kullanmadım. Bizim gücümüz halktır, kamuoyudur. Daha önce yaptığım açıklamamda, bazı kulüplerin maaşlı elemanları var demiştim. Bu elemanlar, hakemlere iyi puanlar da verirler. Onların bu gücü varsa bizim de halk gücümüz var" diye konuştu. İHA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler