YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bizim yapamadığımızı gençler sokakta yaptı"
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Bu ülkede belki bizim parlamentoda yapamadığımızı gençler sokaklarda yaptı" dedi.
"Bizim yapamadığımızı gençler sokakta yaptı"
19 Temmuz 2013 / 07:47 Güncelleme: 19 Temmuz 2013 / 11:41

Muğla'nın Bodrum ilçesindeki Nurol Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Türkiye Nereye Gidiyor " konulu toplantıya katılan İnce, yaptığı konuşmada, Türkiye'de demokrasiden diktatörlüğe doğru bir gidiş olduğunu ve kenarda duranın, öteki olanın görüşünün alınmadığını iddia etti.

Demokrasilerde sandığın önemli olduğunu ama her şey demek olmadığını savunan İnce, demokrasi alanındaki daralmanın Meclis'ten başladığını ileri sürdü.

Medyayı tarafsız olmamakla suçlayan İnce, "Geriye bir tek şey kalıyor o da sokak. Bu ülkenin gençlerine ne büyük haksızlık yapıldığını hepimiz gördük. Bu ülkede belki bizim parlamentoda yapamadığımızı gençler sokaklarda yaptı. Hükümet bir cadı avıdır başlattı. Amaç ne Amaç bu gençleri sindirmek. Meydanlara gelmesinler diye o çocukların bilerek ayaklarını kırdılar. İtibarsız göstermek için Gezi Parkı'na bedava bira dağıttılar 'Alın için' diye. Ama o çocuklar onların hiçbirinin oyununa gelmedi" diye konuştu.

Yargıyı da eleştiren İnce, önceden Türkiye'de yargısız infaz olduğunu şimdi ise yargı yoluyla infaz yapıldığını öne sürdü. Çözüm sürecine de değinen İnce, şöyle konuştu: "Çözüm sürecinin detaylarını kim biliyor Abdullah Öcalan biliyor, Tayyip Erdoğan biliyor, Karayılan biliyor, Hakan Fidan biliyor, Yalçın Akdoğan biliyor. Bilenler bu kadar. Geldiğimiz noktaya bakın. PKK kimlik kontrolü yapıyor. Ellerinde silahlarla gazetecilerin önüne çıkıyorlar. Törenle mezarlık açıyorlar.'Polisimiz olacak' diyorlar. Türkiye'nin geldiği nokta budur, silahlar susmamıştır, silahlar yer değiştirmiştir. Silahlı güçler kenara çekilmiştir."

Dünyanın en pahalı yakıtının Türkiye'de olduğunu ifade eden İnce, "Dünyanın en pahalı iletişim vergisi bizde. En pahalı kulak damlası, doğalgazı, telefonu, hamur mayası, pasaport harcı bizde. En pahalı samanı bile bizde. Bu memleket artık dışarıdan saman alıyor" dedi.

Söz vermeyince tartışma yaşandı

Toplantının sonunda bir partili ile Muharrem İnce arasında kısa bir tartışma yaşandı. İnce'den toplantının başında söz isteyen ancak söz verilmeyen partili, toplantı sonrasında tekrar söz istedi. Bu kez de söz hakkı alamayan partili, İnce ile tartıştı. İnce'nin partiliye "Arkadaşım sen de artistlik yapıyorsun" demesi üzerine partili de "Ben artist değilim" diyerek karşılık verdi. Toplantı sonrasında salon dışında partililerle İnce, hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

AA

hain
 // ismail kus
muharrem !
sen milletin malina zarar verenleri methetmekle milletin veliki nasil oluyorsun ?
sen olsan olsan ancak bir hain ve isbirlikci olabilirsin.
cünkü bu capulcu genclerin yaptiklarina , yakip-yiktklarina bazi israil
bakanlari da sevinmisti.
ey chp secmeni !
kime oy verdiginizi görün.
hainlere ve isbirlikcilere oy veriyorsunuz.
artik uyanin.
bunlara oy vermekle bu memelekete daha fazla zarar vermeyin.
kendinize gelin....
20 Temmuz 2013 Cumartesi 01:39
İMAN
 // yılmaz türk
bunun söylediklerine inanan var mı ? yargısız infazın babası da anası da sen ve senin gibilerdir. ulusal--aydınlık--alevi--doğu--sarı--gül--gezen koç--baro--vs YÜCE ALLAHIM BU TOPRAKLARDA ARTIK SİZE FIRSAT VERMEYECEK. ...
19 Temmuz 2013 Cuma 10:29
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler