YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bizim için büyük bir şereftir
AK Parti Denizli Merkez İlçe 4. Olağan Kongresi'ne katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, millete hizmet etmenin kendileri için büyük bir şeref olduğunu söyledi.
Bizim için büyük bir şereftir
19 Şubat 2012 / 22:02 Güncelleme: 19 Şubat 2012 / 22:06

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ''Muhalefet bilhassa CHP, milleti gütmek, onların adıyla ulusu gütmek için iktidar olmak istiyor. Ama biz millete hizmetkar olmak için iktidarı istiyoruz ve iktidar oluyoruz'' dedi.

Eroğlu, partisinin Denizli Merkez İlçe 4. Olağan Kongresi'ne katıldı.

Kongrede yaptığı konuşmada, eskiden bir IMF memuru geldiği zaman devlet başkanı gibi karşılandığını kaydeden Eroğlu, IMF yetkililerinin her gelişte Türkiye'ye taleplerini dikte ettirip, geçmiş hükümetlerin de bunu kabul ettiğini belirtti.

Eroğlu, borçlu insanın boynu bükük insan olduğunu ifade ederek, ''Başbakanımıza aynı şeyi yapmak istedikleri zaman Başbakanımız onlara, 'Biz büyük bir milletiz, güçlü bir devletiz. Dolayısıyla biz sizlerin şartlarını kabul edemeyiz. Ya bizim şartlarımızı kabul edersiniz veya size güle güle demekten başka çare yok' dedi. 2002 yılında dünyada kriz yokken, Türkiye'de beceriksiz hükümetler yüzünden kriz vardı. Dolayısıyla 'dünyada kriz var, bunlar istediklerimizi kabul edecekler, mecbur kalacaklar' diye düşündüler ama öyle olmadı. Bunun üzerine '23,5 milyar dolar borcunuz var, geçmiş dönem borcu, bunu ödeyin' deyince, 'zamanı gelince tıkır tıkır ödeyeceğiz' dedik. Allah'a şükür şu anda 23,5 milyar dolar borçtan sadece 2,5 milyar dolar kaldı. Onun vadesi gelince ödeyecek gücümüz var, çünkü Merkez Bankasının kasası dövizle dolu. 90 milyar dolar dövizimiz var. İşte Türkiye bu. Paradan 6 sıfırı atıverdik, devletin millete borcu vardı, zorunlu tasarruf fonları, KEY ödemeleri, 50 milyar dolarlık bankaların hortumladığı paralar vardı, Allah'a şükür o defterleri kapattık'' diye konuştu.

Vatandaşın AK Parti'yi neden sevdiğini anlatan Eroğlu, ''Çünkü muhalefet bilhassa CHP, milleti gütmek onların adıyla ulusu gütmek için iktidar olmak istiyor. Ama biz millete hizmetkar olmak için iktidar istiyoruz ve iktidar oluyoruz. Aradaki fark bu. Birisi milleti gütmek istiyor biz ise milletin hizmetkarıyız. Biz sizlerin hizmetkarıyız. Sizlere hizmet etmek bizim için büyük bir şereftir. Asıl olan, baki kalan şu kubbede hoş bir sada bırakmaktır. Bizim anlayışımız bu'' ifadelerini kullandı.

Eroğlu, AK Parti'nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bütün hortumları kestiğini ifade ederek, ''tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyan ve milleten aldığını millete hizmet olarak sunan bir parti olduklarını, Dünyanın en büyük partisinin 6,5 milyon üye ile AK Parti olduğunu'' söyledi. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler