YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bizim Avrupa'ya, Avrupa'nın bize ihtiyacı var"
"Bizim Avrupa'ya, Avrupa'nın bize ihtiyacı var"
26 Ocak 2014 23:17
AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Bizim onlara ihtiyacımız var, Avrupa'nın da bize ihtiyacı var" dedi.

Antalya'nın Alanya ilçesinde partisinin aday tanıtım töreninde konuşan Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Bizim onlara ihtiyacımız var, Avrupa'nın da bize ihtiyacı var. Biz Avrupa'nın değerlerine inanan bir ülkeyiz. Çünkü biz o standartları hak eden bir milletiz. Hak ettiğimiz o eşit ve onurlu üyeliği de elde edeceğiz" dedi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ile birlikte Alanya Belediye Başkan adayı Hasan Sipahioğlu'nun tanıtım toplantısına katıldı. Alanya Kültür Merkezi'nde düzenlenen aday tanıtım toplantısına AK Parti Antalya milletvekilleri Sadık Badak, Gökçen Özdoğan Enç, AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse ve AK Parti Alanya İlçe Başkanı Menderes Haymanalı da katıldı. Bakan Çavuşoğlu, yaptığı konuşmada Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyeliği hak ettiğini söyledi. Avrupa'nın Türkiye'den, Türkiye'nin ise Avrupa'dan vazgeçemeyeceğini kaydeden Çavuşoğlu, "Bizim onlara ihtiyacımız var, Avrupa'nın da bize ihtiyacı var. Biz Avrupa'nın değerlerine inanan bir ülkeyiz. Çünkü biz o standartları hak eden bir milletiz. Hak ettiğimiz o eşit ve onurlu üyeliği de elde edeceğiz" diye konuştu.

“Fenerbahçe Twit'i yanlış yorumladı”

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Alanyaspor'un hazırlık maçında Fenerbahçe'yi 2-1 mağlup etmesinin ardından Twitter'den paylaştığı mesajın yanlış yorumlandığını da kaydeden Bakan Çavuşoğlu, "Alanyasporumuzu kutluyorum dedim, çünkü Türkiye'nin liderini yendi. Fenerbahçe'ye de 'Anadolu takımlarının yanında olduğu için teşekkür ediyorum' dedim. Bunu tabi yanlış yorumladılar. Başka takımın taraftarları 'nasıl teşekkür edersin' diyor. Biz Egemen Bey gibi hiç unutulmayan başka esprilere girmeyeceğiz Galatasaraylı dostlarımızın tepkisini almamak için. Kimisi de 'Sen galiba Fenerbahçe'ye takılıyorsun. Fenerbahçe, Fethiyespor'a ve Alanyaspor'a yenilerek Anadolu takımlarına moral veriyor. Öyle bir yanın da oluyor' dediler. Tabi nereye çekerseniz" dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler