YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"‘Bize hukuk işlemez‘ diyen savcılar var!"
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, hukukçuları "Adaletin karşısında ‘bizim boynumuz kalın’ diyorlar" sözleriyle eleştirdi.
"‘Bize hukuk işlemez‘ diyen savcılar var!"
17 Ocak 2014 / 08:59 Güncelleme: 17 Ocak 2014 / 09:05

Ak Parti’'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, seçim çalışmalarına devam ederken Akşam İzmir Temsilciliği’'ni ziyaret etti. Yıldırım, STK ziyaretleriyle başladığı seçim çalışmalarının olduğu 7 Ocak günü yapılan ‘liman operasyonu’yla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.   

"Hukuka karşı boynumuz kalın"

Derin operasyonda hukukçuların tavrına tepki gösteren Yıldırım, “"Hukukçuların hukuka uymama, hukuku uygulamama keyfiyeti yok, yaşanan budur Türkiye'’de. Herkes hesabını veriyor. Adaletin karşısında boynumuz kıldan ince derler ya, ama ‘hukukçular bizim boynumuz kalın’ diyorlar. ‘Biz hukuku uygularız, ama bize hukuk geçmez’ diyorlar. Öyle hukuk devleti olmaz"” diye konuştu. 

“Operasyonun terörle mücadele kanunu sokulmasını da eleştiren Yıldırım, “"Neden buraya sokuluyor? Elini rahatlatmak için, istediği gibi takip, dinleme yapacak, istediği gibi delil toplayacak. Zaman sınırlaması yok"” diye eleştirdi. “Soruşturmanın yapılış şeklini de vahim olarak değerlendiren Yıldırım, gizli soruşturma aşamasının da basına servis edildiğini söyledi. 

Bacanağı dillerine doladılar

İzmir’'deki operasyonda bacanağı ile ilgili iddialara da değinen Yıldırım, “"Yolsuzluk konusunda benim bacanağımı filan dillerine doladılar. Çok net söylüyorum, yolsuzluk varsa sonuna kadar üzerine gidilsin. Biz yolsuzluk içerisinde olsak bu yolları nasıl yapacaktık. Türkiye'’nin kaderini değiştirdik, 100 milyar dolar yolsuzluk diyorlar. El insaf be kardeşim, bizim harcadığımız bütçe bile o kadar değil”"

“İzmirlileri değil İzmir'i değiştirmek istiyoruz 

Seçim çalışmaları hakkında da bilgi veren Yıldırım, “"İzmirlileri değil, İzmir'’i değiştirmek istiyoruz. İzmir'’i değiştirmek ve geliştirmek, İzmir’i'n güzelliğine güzellik katmak istiyoruz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’'nın ekibi, ekiple çalışma alışkanlığı yok. Kafasına uyanı yapıyor, uymayanı yapmıyor. Çünkü hesap soran yok. İstemediği kadar oy veriyor İzmirli, yapmayınca da ‘niye yapmadın’ demiyor. Bir bahane buluyorlar, yaşam tarzımıza karışıyor, İzmir'’i değiştirecekler deniyor, korkuları pompalıyorlar, oyları toplamaya çalışıyorlar. İzmir hala eğer buna itibar edecekse, benim söyleyecek bir şeyim yok. Ama bu şehre bunun yapılmaması lazım. Bu şehre yazık, kaybedilen yılların mutlaka süratli bir şekilde telafi edilmesi lazım”" dedi.   

'Ekşi içmedik ki karnımız ağrısın"

Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, İzmir'’de düzenlenen operasyonun zamanlamasına dikkat çekti.

Yıldırım, "“Bizim İzmir'’deki seçim kampanyamızın başlangıç gününe özellikle getirilmiştir. Bunu tesadüfen söylemiyorum. Çünkü dosya 2011 Ocak ayında başlamış. Ne zaman ki, 17 Aralık operasyonu başladı, ondan sonra tekrar raflardan alınıp, piyasaya sürülmüş. Bunu çok masum görmemiz mümkün mü? Ama ne yaparsa yapsınlar hiç fark etmez. Biz ekşi içmedik ki karnımız ağrısın, hiçbir sıkıntımız yok"” diye konuştu.

 

09:48
 // M.N.A.
Mr.gülen fetva vermiş hafizanallah eee şeytana hizmet hareketi bu...
17 Ocak 2014 09:48
09:12
 // Layık..
Herkes hak ettiği gibi yönetiliyor. Izmirliler demekki bu kadarını hak ediyorlar. Daha fazlasını haketselerdi talep ederlerdi....
17 Ocak 2014 09:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler