YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Bize bölücü diyenlerdir Türkiye'yi bölen'
Başbakan Erdoğan, kimsenin AK Parti'ye bölücü yaftayı yakıştıramayacağını söyledi...
'Bize bölücü diyenlerdir Türkiye'yi bölen'
20 Eylül 2009 / 17:23 Güncelleme: 20 Eylül 2009 / 17:32

Başbakan Erdoğan, kimsenin AK Parti'ye bölücü yaftayı yakıştıramayacağını söyledi. Demokratik Açılım sürecinde kapıları kapatan muhalefete yüklenen Erdoğan, "Bize bölücü diyenlerdir Türkiye'yi bölen' dedi.


AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın bayramlaşma töreni Sütlüce'deki İl Başkanlığı binasında yapıldı. Bayramlaşma törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Edibe Sözen ve İdris Naim Şahin, İBB Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşcu ve çok sayıda partili katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, demokratik açılım süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu. Demokratik açılım sürecinde kararlı olduklarını vurgulayan Erdoğan, görüşme taleplerini reddeden CHP ve MHP'ye yüklendi. Muhalefetin ne olduğunu bilmeden, nasıl olduğunu bilmeden olayı damgaladığını belirten Erdoğan, "Açıklandı mı bir şey? Yok. Ne var bunun içeriğinde biliyor musunuz? Verecekleri cevap yok? Sadece söyledikleri siz Türkiye'yi bölüyorsunuz. Bu ifadeyi kullananlar dır bu ülkede bölücü olanlar." diye konuştu.

"Kimse AK Parti'ye bölücü damgasını yakıştıramaz" diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Neden ? İspatı ortada. Eğer matematik ilminden zerre kadar nasibin varsa anlarsın. Matematik ilmiyle burada sosyolojik tespit yapmak istiyorum. AK Parti olarak her seçimde Türkiye'nin 7 siyasi bölgesinden 7'sinde de birinci parti olmuş bir partiyiz. Matematik konuşuyor. Sosyolojik bir tespit, siyasi bir tespit. 81 vilayetin 80 tanesinde milletvekili çıkarmış bir partiyiz biz. Şimdi bize bu yakıştırmayı yapanlara sorun siz Türkiye'nin kaç vilayetinde varsınız. Siz Türkiye'nin kaç vilayetinden milletvekili çıkardınız. Biz Türkiye'de 61 vilayette birinci partiyiz. Diğer kalan 20 vilayette de ikinci partiyiz. Ey CHP sen nerde varsın. Ey MHP ey DTP sen nerde varsın. Peki bu tablo nasıl oldu. Biz milletimizin genelini seviyoruz, kucaklıyoruz. Ayrım yok bizde. Biz 81 vilayetin 81' ine gidiyoruz. 780 bin km karelik vatan topraklarının tamamını kucaklıyoruz. Farkımız bu. Gitmedik yer bırakmadık bırakmıyoruz bırakmayacağız da."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler