YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bizden önceki hükümetler de İmralı'yla görüştü
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, ''Çözüm sürecinin hedefi, terörü sona erdirmek, mili birlik ve beraberliği kuvvetlendirmek, gündemimizden terör belasını ortadan kaldırmaktır'' dedi.
Bizden önceki hükümetler de İmralı'yla görüştü
02 Mart 2013 / 12:54 Güncelleme: 02 Mart 2013 / 12:59

 

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ''Çözüm sürecinin hedefi çok açık, terörü sona erdirmek, kanı durdurmak, gözyaşını dindirmek, insanımız arasındaki mili birlik ve beraberliği kuvvetlendirmek, kardeşliğimizi tesis etmek ve Türkiye'nin gündeminden terör belasını ortadan kaldırmaktır. Bugüne kadar Türkiye'nin başına terörü bela edenler, terörden nemalanan kesimler, çevreler terörün devam etmesi için uğraştılar. Bundan sonra da uğraşacaklardır. Biz Türkiye olarak bu işi bitirmek için uğraştığımıza göre başkaları, bundan beslenen yapılar da elbette bu işi bitirmemek için kendilerince bir şey yapacaklardır''diye konuştu.
 
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, çözüm sürecindeki görüşmelere ilişkin de ''Bizden önceki hükümetler döneminde de bazı devlet görevlilerinin İmralı ile görüşmeler yaptığını bütün Türkiye kamuoyu biliyor. Şu anda MHP karşı çıkıyor ama DSP-MHP-ANAP koalisyonu döneminde de görüşmeler olduğunu herkes biliyor. Bunu gündelik siyasetin konusu yapmak, gündelik siyasi rekabette ön almak için bunları konuşmak, değerlendirmek Türkiye'nin birliğine, kardeşliğine ve Türkiye'nin atmak istediği adımlara zarar vermekten başka sonuç doğurmaz. Sayın Kılıçdaroğlu'na da bir fayda sağlamaz'' dedi.
 
 
AA
Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler