YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Biz yapınca anayasal düzeni değiştirmekle itham e
"Biz yapınca anayasal düzeni değiştirmekle itham e
"Biz yapınca anayasal düzeni değiştirmekle itham e
20 Haziran 2008 / 17:50 Güncelleme: 20 Haziran 2008 / 00:00

Bakan Çiçek, bir etkinliğe katılmak üzere Erzincan'ın Kemaliye ilçesine giderken Malatya'nın Arapgir ilçesinde belediye başkanı Halit Konukçu'yu ziyaret etti.


Çiçek, gazetecilerin TÜSİAD'ın dünkü yüksek istişare kurulu toplantısında anayasa değişikliği önerisi yapıldığının hatırlatması üzerine şunları söyledi:


''Dün onlar bir anayasa konvansiyonu konusunda bir toplantı yaptılar. Anayasa konusunu gündeme getirmiş olmalarını memnuniyetle karşılıyoruz. Hatırlarsanız biz bir sene evvel bu konu ile ilgili kamuoyuna açıklama yaptık. O zaman bizim anayasa taslağı hazırlamamızı birçok kişi yadırgadı. Ama şimdi memnuniyetle görüyoruz ki TÜSİAD da bu konuyu bir önemli mesele olarak gündeme alıyor.


Biz bundan dolayı memnun oluruz, ama aynı konuda TOBB başkanlığındaki başka kuruluşların da meslek kuruluşlarının da çalışmaları var. Bu çalışmalar birbirine paralel gitmelidir.''


Birlikte çalışma yürütülmediği taktirde çalışmaların başlamadan öleceğini vurgulayan Çiçek, şöyle devam etti:


''O zaman da böylesine önemli bir konu maalesef Türkiye'nin gündeminde çözümsüz olarak kalır. Onun için gündeme gelmesini memnuniyetle karşılıyoruz, ama daha yapılması gereken çok iş var. En başta bu çalışmalara siyasi partilerin de destek vermesi lazım. Anayasa değişikliğine en hazır parti AK Parti'dir. Çünkü biz bu konuda hazırlığımızı daha seçimlerden önce başlattık ve seçimlerden sonra da bu çalışmaları yaptık.''


Anayasa değişikliği ile ilgili çalışma yaptıkları için anayasal düzeni değiştirmekle itham edildiklerini belirten Çiçek, ''Biz anayasa değişikliği çalışması yapınca anayasal düzeni değiştirme ithamı ile karşılaşıyoruz. Zenginler kulübü yapınca, TÜSİAD yapınca entel bir iş oluyor. Ama yapılan her işte bir olumlu yön vardır. Ben olumlu buluyorum bunu'' diye konuştu.


Bakan Çiçek, daha sonra Kemaliye'ye gitmek üzere Arapgir'den ayrıldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler