YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Biz herkese eşit muameleyi savunuyoruz"
"Biz herkese eşit muameleyi savunuyoruz"
25 Temmuz 2013 11:45
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, herkese eşit muamelenin yapılmasını savunduklarını belirtti.

Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, iktidarın ülke sorunlarına çözüm üreteceğine kendisine muhalif olarak gördüğü kesimleri sindirerek, susturarak baskı ve zorla ülkeyi bir büyük uçuruma sürüklediğini ileri sürdü.

AK Parti'nin şimdi de iş dünyasını hedef aldığını, ülkenin köklü sanayicilerini sadece iktidara yağdanlık yapmadığı için cezalandırmaya çalıştığını ve bunun kabul edilemez bir durum olduğunu ileri süren Toprak, "Biz herkese eşit muameleyi savunuyoruz. Ancak bugüne kadar AKP farklı sermaye gruplarının mallarına el koyarak kendi yandaşlarına verdi. Bu durumun tekrarlanması, ülkenin en köklü sanayi kurumlarını ablukaya alması ülke ekonomisine büyük ve geri dönülmez zararlar verecektir" ifadelerini kullandı.

Toprak, AK Parti'nin iktidarı döneminde tek bir fabrika açmadığını, sıcak para ve faizle ülke ekonomisini döndürmeye çalıştığını savunarak, şunları kaydetti:

"AKP, bu ülkede istihdam yaratan, ihracat yapan; kısacası ülkemize katkıda bulunan bir gruba devletin imkanlarıyla saldırmaktadır. Türkiye'nin en çok vergi veren en büyük grubunu ekonomik sıkıntı içine sokmak akılla, mantıkla bağdaşmaz. Ülkenin üreticilerini, sermayedarlarını bölmek, onları baskı altına almak ülkeye ihanettir. Cumhuriyet tarihinde bu denli kindar, bu denli gözü dönmüş, bu denli muhalefetten nefret eden bir iktidar daha görülmemiştir. Ülkeyi Türk-Kürt, Alevi-Sünni- dindar ve dindar olmayan, yüzde 50 yandaş, yüzde 50 yandaş olmayan biçiminde bölen AKP, sermayeyi de kendisinden olan ve olmayan şeklinde bölmektedir."

 

AA

Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler