YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Biz dürüst, ayrım yapmayan bir başkan arıyoruz"
"Biz dürüst, ayrım yapmayan bir başkan arıyoruz"
"Biz dürüst, ayrım yapmayan bir başkan arıyoruz"
27 Aralık 2008 / 15:43 Güncelleme: 27 Aralık 2008 / 00:00

Bir dizi açılış için İzmir'de bulunan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, İzmir Büyükşehir Belediyesi başkan adayının Aziz Kocaoğlu olduğunu açıklamadı.


Çiğli'deki Anadolu Caddesi açılışına bir saat gecikmeli olarak gelen Baykal, alkışlarla karşılandı.


Baykal, konuşmasında, "Nasıl bir belediye başkanı istiyoruz? Efendi bir belediye başkanı istiyoruz. Her kese eşit davranacak. İnsana saygı gösterecek. Dürüst olacak. Çalmayacak, çırpmayacak, yolsuzluk yapmayacak. Bizim için önemli olan bu. Hizmet aşkı ile dolu olacak. Hizmet götürdü mü mutlu olacak. Çalıp çırptığı zaman değil. Hizmet yaparken ayrım yapmayacak. Bizim aradığımız böyle bir şey." derken, 'açıkla' diye slogan atan partililere isim vermedi.


Baykal, konuşmasının sonunda Aziz Kocaoğlu'nun elini havaya kaldırarak partilileri bir kez daha umutlandırdı ama yine isim açıklamaktan kaçındı.


Çiğli'deki tören sırasında ezan okununca konuşmalara bir süre ara verildi. Baykal, ezan bittikten sonra kürsüye gelerek konuşma yaptı.


2004 seçimlerinde Bornova Belediye Başkanı olan Aziz Kocaoğlu, başkan seçildikten sonra hayatını kaybeden Ahmet Piriştina'nın yerine geçmişti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler