YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Biz bir işi aldık mı adam gibi yapmaya çalışırız"
"Biz bir işi aldık mı adam gibi yapmaya çalışırız"
09 Mart 2014 08:03
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Ardahan'daki temaslarının ardından karayoluyla memleketi Erzurum'un Oltu ilçesine geldi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Biz siyasi istikrarla dünyada, her yerde kriz varken bu ekonomik başarıyı kazandık, elde ettik. Bu siyasi istikrar Allah muhafaza elimizden giderse çok büyük sıkıntılarla karşılaşacağımızı biliyorlar. Onun için bu siyasi istikrara zaman zaman saldırıyorlar. Merak etmeyin, bu siyasi istikrar sizin desteğinizle 30 Mart akşamı tekrar mühürlenecek, tahkim edilecek ve 2023 hedeflerine doğru ilerleyeceğiz" dedi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Ardahan'daki temaslarının ardından karayoluyla memleketi Erzurum'un Oltu ilçesine geldi.

İlçe girişinde yaklaşık bin kişilik kalabalık tarafından karşılanan Ala, daha sonra Oltu Belediyesi Kültür Merkezi'ndeki toplantıya katıldı. Salona alkış ve tezahüratlar eşliğinde giren Ala, vatandaşlarla tek tek tokalaşarak hatır sordu.

"Gecemizi gündüzümüze kattık, önümüze çıkan birçok engeli herşey pahasına aştık"

Ala, burada yaptığı konuşmada, 30 Mart'ta yapılacak olan mahalli idareler seçiminde kullanılacak her oyun büyük önem taşıdığını belirterek, hemşehrilerinden destek istedi.

"Allah beni size mahcup etmesin, size hizmet etme yolunda tereddütte bırakmasın" diyen Ala, "Siz de beni bu her zorluğun karşısında duran Başbakana karşı mahcup etmeyin. İnanın dinimiz, maneviyatımız ve değerlerimiz uğruna verilen mücadeleleri görünce, insanın her hangi birşeyi bu Uzun Adam'dan istemeye gerçekten yüzü tutmaz. Ben kaç yıldır yanındayım. Gecemizi gündüzümüze kattık, önümüze çıkan birçok engeli herşey pahasına, Allah'ın yardımı ve sizlerin desteği ile aştık. Ama bunların hiçbiri birbirimizden birşey isteme hakkını vermez. Biz o kültürden geliyoruz. Biz sizin kültürünüz ve geleneğinizle yetiştik" diye konuştu.

"Siyasi istikrar, Türkiye'nin en önemli kazanımıdır"

Daha önce bir boğaz köprüsüne benzer bir köprü yapabilmek için 10 yıl konuşulduğunu, sonra yapılan köprünün 20 yıl boyunca anlatıldığını belirten Ala, şimdi bir ay içinde televizyonda açık ihaleyle 3. köprünün ihalesinin yapıldığını ve direklerinin dikildiğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Eskiden bir baraj yapıldığı zaman yıllarca konuşulurdu. Birileri kral ilan edilirdi. Şimdi biz o barajları yapıyoruz, sözü bile olmuyor. Diyarbakır Silvan'da 250 bin hektarlık alanı sulayacak Silvan Barajı yapılıyor. Duyan var mı  Söylemeye vaktimiz yetmiyor yaptıklarımızı. 25 milyar dolarlık yatırımla aynı yıl içerisinde nükleer santrali ihale ettik. Eskiden bu rakamlar rüyada bile görünmezdi. İstanbul'da, yılda 100milyon yolcu kapasiteli 3. havalimanını ihale ettik. Yine televizyonlardan naklen yayınlarla, kapalı kapılar ardında pazarlıklarla değil. Kanal İstanbul, Galataport, hızlı tren. Saymakla bitmiyor, bunu hep birlikte yaşıyoruz."

Ala, AK Parti'ye verilen oyun, herhangi bir partiye verilen oy ile aynı düzeyde olmadığını, vatandaşın da siyasi istikrara oy verdiğini kaydederek, şöyle devam etti:

"Siyasi istikrar Türkiye'nin en önemli kazanımıdır. 2000'li yıllarda yeni bir anlayış, yeni bir vizyon tekrar devreye girdi. Biz siyasi istikrarla dünyada her yerde kriz varken bu ekonomik başarıyı kazandık, elde ettik, Bu siyasi istikrar Allah muhafaza elimizden giderse, çok büyük sıkıntılarla karşılaşacağımızı biliyorlar. Onun için bu siyasi istikrara zaman zaman saldırıyorlar. Merak etmeyin, bu siyasi istikrar sizin desteğinizle 30 Mart akşamı tekrar mühürlenecek, tahkim edilecek ve 2023 hedeflerine doğru ilerleyeceğiz."

"Biz bir işi aldık mı adam gibi yapmaya çalışırız"

Bazı kişilerin "Ya Efkan Ala sen üst düzey görevler yaptın. Tamam da, daha fazla neden gelmedin buraya" sorusunu sorabileceğini dile getiren Ala, şunları kaydetti:

"Kardeşlerim ben ne yapayım. Siz beni yetiştirdiniz. Biz bir işi aldık mı adam gibi yapmaya çalışırız. Ben orada duracaktım ki, ben orada işimi doğru dürüst yapacaktım ki Başbakanımız Türkiye'yi, dünyayı dolaşsın. Ben de dolaşırsam o zaman o işi kim yapacak. Başbakanımız beni şimdi bu alana çekti, siyasetçi oldum. Şimdi de tutana aşkolsun kardeşim. Şimdi de benim işim buralarda dolaşmak, kahve kahve gezmek, dükkan dükkan dolaşmak, köy köy gidip hal hatır sormak ve problemleri alıp, onları çözmek. Çözdüğünü anlatmak. Çözemediğinin ızdırabını çekerek çözmeye çalışmak, yine de onu paylaşmak. Benim bundan sonraki işim budur. Bundan sonra belki görmekten bıkacaksınız. Ama bıktırıncaya kadar geleceğiz."

Bakan Ala daha sonra ilçe seçim bürosunu ziyaret etti.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler