YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Biz ayakkabı kutularına para saklamadık"
"Biz ayakkabı kutularına para saklamadık"
12 Ocak 2014 22:11
Mardin'in Midyat İlçesi'nde BDP'nin Midyat İlçesi'nde düzenlediği mitingde konuşan Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, "Biz ayakkabı kutularına para saklamadık, çalmadık, çalmayacağız" dedi.

BDP Midyat İlçe Teşkilatı'nın, Akçakaya Mahallesi'ndeki parti binası önünde bulunan açık alanda seçim çalışmaları kapsamında düzenlenen mitinge, BDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, Erol Dora, Mardin Bağımsız Milletvekili, DTK Eş Genel Başkanı ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Türk, BDP Mardin İl Başkanı Reşat Kaymaz ile yaklaşık 3 bin partili katıldı.

Toplanan kalabalığın, 'Midyat sizinle gurur duyuyor' sloganları eşliğinde halkı selamlayan Türk, BDP seçim otobüsünde yaptığı konuşmada, "Bizim mücadelemiz sadece Kürt halkın özgürlük mücadelesi değil, bizim mücadelemiz Süryani'nin, Ezidi kardeşlerimizin, Arap kardeşlerimizin ve Mıhallemi kardeşlerimizin özgürlük mücadelesidir. Çünkü bizi ezenler, inkar edenler aslında onları da inkar ediyor. Biz özgürleştikçe onlar da özgürleşecek. Biz burada demokrasi mücadelesi veriyoruz. Biz parlamentoya gittiğimiz zaman halkımızın sesi olmaya çalışıyoruz. Biz belediye başkanlığına gittiğimizde, halkımıza hizmet etmeyi esas alıyoruz. Biz ayakkabı kutularına para saklamadık, çalmadık, çalmayacağız" dedi.

Yıllardan beri Kürt siyasetinin bir neferi olduğunu hatırlatan Türk, "Biliyorsunuz, yıllardan beri bu partinin, bu mücadelenin bir neferiyim. Bu mücadelenin içinde yer aldım. Bu gün de bu mücadelenin, partimin bir ferdiyim, ama Anayasa Mahkemesi benim hakkımda partiye üye olmama kararı verdi. Yani beni partimden kopardı. Ama bugün arkadaşlarımız beni Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na bağımsız aday olarak gösterdiler. Yani zorunlu olarak bağımsız adayım. Partimiz ilçelerde, her yerde seçime, parti amblemi ile girecek ama büyükşehir belediye başkanlığında oyunuzu bağımsız adayınıza, yani kardeşiniz Ahmet Türk'e vereceksiniz" diye konuştu.

Mardin milletvekilleri Gülser Yıldırım ve Erol Dora'nın yaptığı birer kısa konuşmanın ardından, milletvekilleri ve beraberindekiler, Mardin'e döndü.

 

DHA

23:57
 // Gerçek Türk
O zaman nereye sakladığınızı söyleyin...
12 Ocak 2014 23:57
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler